Oświadczenie AMD w sprawie okrojonych Radeonów RX 560

Ostatnio pisaliśmy o tym, że na rynku można trafić na Radeony RX 560 wyposażone jedynie w 14 CU zamiast, jak powinno wynikać ze specyfikacji tego GPU, 16 CU. AMD wydało oświadczebie w tej sprawie, które podaję poniżej:

(…) Dostępne są wersje kart graficznych Radeon RX 560 z 14 CU (896 procesorów strumieniowych) i 16 CU (1024 procesorów strumieniowych). Wprowadziliśmy wersję 14 CU tego lata, aby zapewnić producentom i rynkowi więcej opcji konfiguracji kart z serii RX 500. Zwrócono nam uwagę, że niektórzy producenci AIB i sprzedawcy nie rozróżniają jasno między tymi dwoma wariantami, więc podjęliśmy natychmiastowe kroki w celu zażegnania tego problemu: pracujemy ze wszystkimi partnerami spośród producentów i kanału sprzedaży, aby upewnić się, że opisy produktów i nazwy wyjaśniają liczbę CU, aby gracze i inni konsumenci wiedzieli dokładnie, co kupują. Przepraszamy za zamieszanie, jakie to mogło spowodować

Jak to rozumieć? Tłumacząc z łagodnego, ostrożnego języka oświadczeń na ludzki: nasi partnerzy tj. producenci kart i sprzedawcy nie oznaczyli produktu jak trzeba, bierzemy się za łatanie problemu. Trzeba oddać AMD, że na sprawę zareagowało naprawdę szybko.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.