“Przyjaciele” wjeżdżają na Netflixa z wszystkimi sezonami

Nie znam osobiście nikogo, kto choć raz nie natknąłby się na “Przyjaciół” w telewizji. Popularny na całym świecie serial królował w domach w latach ’90 i doczekał się 236 odcinków zamkniętych w 10 sezonach. Od 1 stycznia będziemy mogli je wszystkie obejrzeć na Netfixie. Serwis nie ujawnił tej informacji podczas zapowiedzi styczniowych premier – jest to noworoczna niespodzianka dla fanów sitcomu stacji NBC. Jeśli założymy, że każdy odcinek trwa około 22 minut, to obejrzenie całości jednym ciągiem zajmie ponad 86 godzin. Ciekawe, czy ktoś odważy się na taki maraton. Formuła VOD sprzyja zjawisku “binge watching”, o czym Netflix przekonywał nas już wcześniej.
przyjaciele
przyjaciele

A jak na tle współczesnych hitów Netflixa i HBO prezentują się “Przyjaciele”? Niesamowicie dobrze. Finał szóstego sezonu w 2004 roku obejrzało w telewizji aż 52,5 mln Amerykanów. Dla porównania premierę ostatniego sezonu “Gry o Tron” obejrzało tylko 16,5 mln Amerykanów, a otwarcie “Stranger Things 2” śledziło równocześnie 15,8 mln mieszkańców USA.

“Przyjaciele” (ang. “Friends”) opowiadają o codziennych perypetiach sześciu osób mieszkających na Manhattanie: kelnerki Rachel marzącej o karierze w świecie mody (Jennifer Aniston), Moniki pracującej w branży kulinarnej (Courtney Cox), ekscentrycznej masażystki i piosenkarki Phoebe (Lisa Kudrow), aktora mydlanych oper Joey’a (Matt LeBlanc), analityka międzynarodowej korporacji Chandlera (Matthew Perry) oraz paleontologa Rossa (David Schwimmer) od szkolnych lat zakochanego w Rachel. Serial był emitowany w ponad 100 krajach, w tym także w Polsce za sprawą Canal+, Polsatu, TVN, TVN 7 i Comedy Central. “Przyjaciele” otrzymali 7 nagród Emmy, Złoty Glob oraz szereg innych nagród i nominacji. | CHIP