regenesis arcade

„REGENESIS Arcade” – bezpłatna gra VR od polskiego studia już dostępna na Steamie

Fot. Volvo
Pierwszy tytuł polskiego studia Hyperbook współpracuje z goglami Oculus Rift, HTC Vive i Windows Mixed Reality. Gracze mogą pobrać go bezpłatnie lub skusić się na wersję Deluxe, która będzie systematycznie rozwijana i poszerzana o nową zawartość.

„REGENESIS Arcade” przenosi gracza do odległej przyszłości, gdzie wciela się w rolę ostatniego człowieka na Ziemi opanowanej przez wrogie maszyny. Pod względem mechaniki mamy tu do czynienia z klasyczną zabawą rodem z ery automatów – gracz obserwuje akcję z perspektywy pierwszej osoby na niewielkiej arenie, a jego celem jest jak przetrwać jak najdłużej. Do dyspozycji jest pięć rodzajów broni różniących się zasięgiem, szybkostrzelnością i zadawanymi obrażeniami, bonusowe wzmocnienia oraz wieżyczki strzelnicze, które pomogą odeprzeć atak. Nie brakuje tu także możliwości modyfikowania broni między rundami o pociski zamrażające, dodatkowe lufy czy inne ulepszenia. Gracz może ponadto stworzyć własny styl walki: chować się za osłonami i czekać na odpowiedni moment lub rzucić się do szaleńczego ataku i teleportować bezpośrednio za plecy przeciwników.

Warto podkreślić, że twórcy gry postawili na dość nietypowy model biznesowy. Gra dostępna jest w bezpłatnej, nieograniczonej wersji. Jeśli jednak użytkownikowi się ona spodoba, może kupić wydanie Deluxe w ramach tzw. wczesnego dostępu na Steamie. Dzięki temu od razu zyska nie tylko dostęp do nowych map, przeciwników i ulepszeń, ale też otrzyma każdą aktualizację, która ukaże się później. Spodziewana cena „REGENESIS Arcade” w wersji DELUXE w Early Access to 35,99 PLN. Dodatkowo, w związku z premierą na platformie Valve, od 18 do 25 grudnia obowiązuje 10 proc. rabatu na zakup gry. Tytuł już niedługo pojawi się również w sklepach Oculus Experience Rift i Vive Port. Poza Oculus Riftem (sprawdź najniższe ceny) i HTC Vive gra jest kompatybilna z goglami Windows Mixed Reality.

Hyperbook Studio to warszawskie studio założone w 2016 roku, które należy do spółki Blue Technology Sp. z o.o., mającej pod swoją opieką znanego polskiego producenta laptopów dla graczy (jeden z nich ostatnio testowaliśmy). W 2018 roku na platformach VR zadebiutuje ich kolejny tytuł – „Hyper Arena VR” – nastawiony na rozgrywkę wieloosobową. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.