Nowe smartfony Samsunga i LG na początku roku

Budżetowe Samsungi Galaxy A8 i A8+ oraz LG K zadebiutują najprawdopodobniej na targach CES. Na kolejne flagowce Samsunga, czyli Galaxy S9 i S9+ poczekamy do targów MWC.

Budżetowe Galaxy A8 oraz nieco powiększony model Galaxy A8+ (kilka dni temu wyciekło wideo z tym modelem) zadebiutują najprawdopodobniej przy okazji zbliżających się styczniowych targów Consumer Electronics Show 2018 w Las Vegas. Premierę swoich nowych urządzeń z serii K zapowiedział również największy konkurent Samsunga na koreańskim rynku – koncern LG.

Budżetowe modele Samsunga – Galaxy A8 i A8+ mają być wyposażone w ekrany AMOLED o proporcjach 18:9 (czyli takie jak w Galaxy S8). Smartfony będą korzystały ze sztucznej inteligencji (asystent Bixby), otrzymają sensor linii papilarnych oraz funkcje wielozadaniowości (podział ekranu i podgląd w odrębnym oknie).

Render Samsung Galaxy A8
Tak prawdopodobnie będzie wyglądał Samsung Galaxy A8 (graf. Galaxyclub.nl)

Z kolei najnowsza generacja smartfonów LG z serii K, według nieoficjalnych informacji, dostanie radio FM i ekran o przekątnej 5,3 cala (rozdzielczość Full HD). Smartfony LG K będą dysponowały pamięcią RAM o pojemności 3 GB. Na system, aplikacje i dane użytkownika przeznaczono 32 GB pamięci wewnętrznej.

LG K10
Tak wygląda wcześniejszy model LG – K10 (fot. LG)

Premiery nowych flagowców Samsunga, czyli Galaxy S9 i S9+ spodziewamy się nieco później, na przełomie lutego i marca podczas Mobile World Congress w Barcelonie (zobaczcie najnowsze rendery z Samsungami S9). Targi CES w Las Vegas w ostatnich latach w coraz większym stopniu skupiają się na domowej elektronice użytkowej, technologiach w motoryzacji czy rozwiązaniach typu smart home, a mniej na smartfonach. Zatem najważniejsze premiery część producentów telefonów przenosi do Barcelony.

CES to jedne z największych na świecie (największe po drugiej stronie Atlantyku) targi elektroniki konsumenckiej i nowoczesnych technologii. Impreza jest organizowana w Las Vegas, w stanie Nevada. Pierwsza miała miejsce w 1967 roku w Nowym Jorku, w latach 1978-1994 CES odbywał się dwa razy w roku – zimą w Las Vegas, a latem w Chicago. To właśnie na tych targach pokazywano przełomowe produkty, takie jak np. magnetowid (1970), odtwarzacz CD (1981), czy DVD (1996). 9 stycznia rozpocznie się kolejny CES i potrwa do 12. Oprócz wspomnianych smartfonów Samsunga i LG powinniśmy zobaczyć również procesor Samsunga – Exynos 9810 (pisaliśmy o nim w CHIP-ie), linię telewizorów Sony Bravia OLED, ultrabook Dell XPS 13 i wiele więcej. Na CES 2018 pojawi się blisko 4000 wystawców z całego świata. Z kolei MWC to bardzo prestiżowe targi telekomunikacyjne. Wydarzenie potrwa od 26 lutego do 1 marca, Barcelona spodziewa się ponad 2300 wystawców. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.