Świąteczny przebój Last Christmas zdetronizowany

Trudno wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia bez “Last Christmas” George’a Michaela, prawda? Niespodziewanie okazuje się jednak, że wieloletni świąteczny przebój zespołu Wham! w tym roku już nie jest liderem. Przynajmniej z perspektywy internetowych serwisów z muzyką. Najczęściej na świecie odtwarzanym utworem stała się piosenka z 1994 roku, śpiewana przez Mariah Carey.
Świąteczny przebój Last Christmas zdetronizowany

Także Polacy mocniej polubili tę piosenkę. W serwisie Spotify “All I want for Christmas is you” polscy słuchacze odtworzyli w ciągu ostatniego tygodnia 335 tysięcy razy. Hit zespołu Wham! miał wynik o 35 tysięcy gorszy. “Last Christmas” to historia nieszczęśliwej miłości – czyżby słuchaczy przekonał bardziej pogodny tekst przeboju amerykańskiej wokalistki?

Także w serwisie YouTube “Last Christmas” nawet nie zbliża się do tegorocznego szlagieru. Piosenka Mariah Carey ma łącznie 371 milionów odtworzeń. Utworu Wham! internauci słuchali “tylko” 308 milionów razy.

https://youtu.be/VOJ1LkTG-KE

Do obu evergreenów wdzięcznie nawiązał śląski zespół Frele. Ślązaczki, wykorzystując melodie wspomnianych przebojów, gwarą opowiadają uroczą historię karpia Bogdana. Piosenka mówi też o perypetiach związanych z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia. Muszę przyznać, że “Bogdan” brzmi równie dramatycznie co oryginalny utwór duetu, tworzonego przez George’a Michaela i Andrew Ridgeleya. | CHIP