Świąteczny przebój Last Christmas zdetronizowany

Najpopularniejszym utworem tej zimy jest "All I want for Christmas is you". Piosenka nagrana przez Mariah Carey zajmuje pierwsze miejsca na Spotify, iTunes i na YouTube'ie.

Trudno wyobrazić sobie Święta Bożego Narodzenia bez „Last Christmas” George’a Michaela, prawda? Niespodziewanie okazuje się jednak, że wieloletni świąteczny przebój zespołu Wham! w tym roku już nie jest liderem. Przynajmniej z perspektywy internetowych serwisów z muzyką. Najczęściej na świecie odtwarzanym utworem stała się piosenka z 1994 roku, śpiewana przez Mariah Carey.

Także Polacy mocniej polubili tę piosenkę. W serwisie Spotify „All I want for Christmas is you” polscy słuchacze odtworzyli w ciągu ostatniego tygodnia 335 tysięcy razy. Hit zespołu Wham! miał wynik o 35 tysięcy gorszy. „Last Christmas” to historia nieszczęśliwej miłości – czyżby słuchaczy przekonał bardziej pogodny tekst przeboju amerykańskiej wokalistki?

Także w serwisie YouTube „Last Christmas” nawet nie zbliża się do tegorocznego szlagieru. Piosenka Mariah Carey ma łącznie 371 milionów odtworzeń. Utworu Wham! internauci słuchali „tylko” 308 milionów razy.

Do obu evergreenów wdzięcznie nawiązał śląski zespół Frele. Ślązaczki, wykorzystując melodie wspomnianych przebojów, gwarą opowiadają uroczą historię karpia Bogdana. Piosenka mówi też o perypetiach związanych z przygotowaniami do Świąt Bożego Narodzenia. Muszę przyznać, że „Bogdan” brzmi równie dramatycznie co oryginalny utwór duetu, tworzonego przez George’a Michaela i Andrew Ridgeleya. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.