Świetna sprzedaż PS4 i PlayStation VR

Aktualnie na PS VR dostępnych jest już 150 gier i aplikacji. Kolejne 130 ma ukazać się do końca 2018 roku. Bogata biblioteka tytułów oraz konkurencyjna cena gogli PS VR w stosunku do analogicznyhc urządzeń konkurencyjnych firm przekonała wielu nabywców do kupna produktu Sony. Na tyle skutecznie, że w trzecim kwartale 2017 roku to właśnie gogle Sony opanowały 49% całego rynku VR, tylko w tym okresie sprzedając około 490 tysięcy egzemplarzy. Dla porównania najwięksi giganci pecetowej wirtualnej rzeczywistości – Oculus Rift oraz HTC Vive – sprzedali odpowiednio około 210 tys. sztuk (Oculus) i 160 tys. sztuk (HTC).
playstation vr najtaniej

Konsola jest tworzona z myślą o VR (fot. Sony)

Trzeci kwartał 2017 to dynamiczny wzrost zainteresowania konsumentów wirtualną rzeczywistością. Po raz pierwszy w historii sprzedano w tak krótkim okresie milion gogli. Spadki cen na koniec lata spowodowały, że headsety VR można było nabyć znacznie taniej – zwłaszcza gogle Oculusa i HTC. PlayStation VR potaniało jedynie tymczasowo, z okazji Czarnego Piątku, natomiast gogle konkurencji zeszły na stałe z ceny o 200 dolarów. Nie zmienia to jednak faktu, że to właśnie gogle Sony od dnia premiery (tzn. 16 października 2016 roku) osiągnęły łączną liczbę 2 milionów sprzedanych egzemplarzy (sprawdź aktualną cenę PlayStation VR).

ps vr
Rynek VR w trzecim kwartale 2017 roku (fot. Canalys)

Japoński producent może również pochwalić się bardzo dobrymi wynikami sprzedaży konsoli PS4. Do nabywców trafiło 70,6 miliona egzemplarzy tej konsoli. Microsoft nie podaje niestety szczegółowych danych dotyczących poziomu sprzedaży konsoli Xbox One, ale według szacunkowych analiz z sierpnia 2017 roku gigant z Redmond mógł sprzedać około 30 milionów sztuk konsol nowej generacji – nowsze dane nie są póki co dostępne. Jeżeli je otrzymamy będziemy informować Was na bieżąco. Najmłodsza konsola stacjonarna, Nintendo Switch, od dnia premiery w marcu 2017 roku trafiła do rąk 7 milionów graczy. | CHIP