Do telewizorów Samsung dodaje teraz kanały filmowe i internetową telewizję

Koreański producent przygotował 3 pakiety, z których najbogatszy, Elite Smart Pack, skierowany jest do klientów, którzy kupią telewizory z ekranem QLED. Nabywcy urządzeń UHD dostaną Filmbox Live wraz z półrocznym kodem do aplikacji VOD.pl lub Player.pl. Żeby otrzymać dostęp do telewizji internetowej, trzeba zarejestrować telewizor na stronie producenta. Z oferty Samsunga (we wszystkich wariantach) można skorzystać do 31 grudnia lub do momentu wyczerpania puli kodów promocyjnych.
Do telewizorów Samsung dodaje teraz kanały filmowe i internetową telewizję

System Tizen (graf. Samsung)

Telewizory Samsunga korzystają z systemu operacyjnego Tizen, opartego na Linuxie. Pozwala on uruchamiać aplikacje i korzystać z internetu bezpośrednio w telewizorze. Według koncernu, 80 procent telewizorów i odtwarzaczy Blu-ray Samsunga jest podłączonych do sieci. Z kolei według badania przeprowadzonego przez S&P Global Market Intelligence, 81 procent Polaków używa internetu za pośrednictwem TV. 56 procent telewidzów przesyła materiały wideo z komputera do telewizora. Prawie w ogóle natomiast nie oglądamy filmów w sieci przez konsole, dekodery i odtwarzacze Blu-Ray. Pod tym względem zdecydowanie różnimy się od Brytyjczyków – co trzeci pytany mieszkaniec Wysp przyznaje się do korzystania z internetowego wideo w ten sposób.

Telewizor stał się centrum multimedialnym podłączonym do sieci (graf. Samsung)

Wśród serwisów, które najczęściej odwiedzamy przez telewizor podłączony do internetu, bezsprzecznie króluje YouTube. Lubimy też aplikacje VOD, takie jak: Amazon, HBO GO, Player.pl, Netflix, Filmbox Live, IPLA, VOD.pl i TVP VoD. Sześć z nich już udostępnia filmy i seriale w jakości Ultra High Definition (4K). To IPLA, FilmBox Live, VOD.pl, HBO, Netflix i Amazon oraz YouTube. | CHIP