Wątki uporządkują dyskusje na Twitterze

Użytkownicy Twittera od dawna dzielili dłuższe wypowiedzi na kilka wiadomości odpowiadając sami sobie. Zauważył to serwis społecznościowy i postanowił ułatwić ludziom życie. Podczas tworzenia wiadomości będzie dostępna opcja rozszerzenia jej o kolejne 280 znaków. Co ważne, wszystkie wiadomości możemy edytować jeszcze przed wysłaniem i do każdej dołączyć zdjęcie lub film.
Wątki uporządkują dyskusje na Twitterze

Twitter pozwoli grupować wiadomości w jednym wątku (graf. Twitter)

Ponadto będzie można aktualizować wątek o kolejne tweety. Obecnie limit wysłanych wiadomości w głównym wątku wynosi 25, ale może się to w przyszłości zmienić. Nowa funkcja pozwoli uporządkować dyskusję. Do tej pory dyskusja często rozchodziła się na wiele wątków, co wprowadzało chaos i nieporozumienia. Jak działa nowa funkcja można zobaczyć na koncie prezesa Twittera, Jacka Dorseya.

Twitter wcześniej zwiększył limit znaków w pojedynczej wiadomości ze 140 znaków do 280. Testowano też dłuższe wiadomości, nawet do 10 tysięcy znaków, jednak pomysł się nie przyjął. Portal społecznościowy podpatrzył więc zachowanie swoich użytkowników i zmienił zasady. Dzięki temu Twitter zachowa swój niepowtarzalny charakter. Liczą się  przecież przede wszystkim krótkie, “skrzydlate” myśli i szybkie informacje. | CHIP