Wątki uporządkują dyskusje na Twitterze

Fot. Pixabay
Użytkownicy Twittera niedługo będą mogli w łatwiejszy sposób rozwijać swoje wypowiedzi. Do wiadomości będziemy mogli dołączyć kolejne, jeszcze przed ich wysłaniem.

Użytkownicy Twittera od dawna dzielili dłuższe wypowiedzi na kilka wiadomości odpowiadając sami sobie. Zauważył to serwis społecznościowy i postanowił ułatwić ludziom życie. Podczas tworzenia wiadomości będzie dostępna opcja rozszerzenia jej o kolejne 280 znaków. Co ważne, wszystkie wiadomości możemy edytować jeszcze przed wysłaniem i do każdej dołączyć zdjęcie lub film.

Twitter pozwoli grupować wiadomości w jednym wątku (graf. Twitter)

Ponadto będzie można aktualizować wątek o kolejne tweety. Obecnie limit wysłanych wiadomości w głównym wątku wynosi 25, ale może się to w przyszłości zmienić. Nowa funkcja pozwoli uporządkować dyskusję. Do tej pory dyskusja często rozchodziła się na wiele wątków, co wprowadzało chaos i nieporozumienia. Jak działa nowa funkcja można zobaczyć na koncie prezesa Twittera, Jacka Dorseya.

Twitter wcześniej zwiększył limit znaków w pojedynczej wiadomości ze 140 znaków do 280. Testowano też dłuższe wiadomości, nawet do 10 tysięcy znaków, jednak pomysł się nie przyjął. Portal społecznościowy podpatrzył więc zachowanie swoich użytkowników i zmienił zasady. Dzięki temu Twitter zachowa swój niepowtarzalny charakter. Liczą się  przecież przede wszystkim krótkie, „skrzydlate” myśli i szybkie informacje. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.