Wyciek planów Huawei na rok 2018

Nowe Mate'y, wearable, kamera 360 i Honory w każdym kwartale.

To, że w pierwszym kwartale 2018 roku Huawei, podobnie jak inni giganci rynku smartfonów, zaprezentuje nowe telefony jest więcej niż pewne. Nieoficjalne dane, które pojawiły się w sieci pozwalają jednak określić, kiedy możemy spodziewać się poszczególnych premier. Właśnie pierwszy kwartał ma być szczególnie pracowity dla Huawei. Wtedy – jeżeli wierzyć danym widocznym na poniższej ilustracji – chiński potentat wprowadzi na rynek najwięcej urządzeń. Oczywiście nietrudno zauważyć, że modele Huawei Mate 10 Pro oraz Mate 10 Lite to produkty, które Chińczycy już ogłosili w tym roku. Ich obecność na ujawnionym slajdzie świadczy najprawdopodobniej o planach ekspansji tych modeli na pozostałe rynki światowe, na które nowe Mate’y nie zostały w tym roku wprowadzone.

wyciek planów huawei
Slajd przedstawiający rzekome plany Huawei (fot. Gadgety.co.il).

W tym samym kwartale powinien pojawić się pierwszy z nowych modeli marki Honor (należącej do Huawei), oprócz tego widzimy urządzenia o nazwach kodowych Maya i Salina, które najprawdopodobniej również są smartfonami (wskazuje na to oznaczenie kolorystyczne tych pozycji). Ciekawostką jest plan wprowadzenia przez Huawei własnej kamery 360 st. Huawei Scale to z kolei smart-waga. Model o tej nazwie jest już na rynku (można go również kupić w Polsce), dlatego obecność tego produktu w przyszłorocznych planach prawdopodobnie również oznacza dalszą ekspansję rynkową.

W drugim kwartale Huawei – jeżeli wierzyć źródłom (podkreślamy: nieoficjalnym) – powinien ujawnić trzy nowe urządzenia z serii P. W internecie można znaleźć sprzeczne informacje czy chodzi o następnego flagowca P11 (który ma mieć odpowiednik Apple’owskiej technologii TrueDepth – o czym pisaliśmy) z aparatami 40MP (z tyłu) i 24MP (z przodu), czy może o model P20. Być może dokładniejsze i – przede wszystkim – oficjalne informacje na temat nowych urządzeń z serii P Huawei przedstawi podczas przyszłorocznych targów Mobile World Congress w Barcelonie.

Trzeci i czwarty kwartał wyglądają już znacznie skromniej – pojawi się następca Mate 10 oraz nowe modele marki Honor. Na ile wiarygodne są te informacje? Naszym zdaniem traktujmy je wyłącznie jako plotkę. Być może część tych nieoficjalnych doniesień potwierdzą zbliżające się targi CES 2018 w Las Vegas. | CHIP