CES 2018: Acer Nitro 5 z procesorem i kartą graficzną AMD

Acer Nitro 5 jest już na rynku od jakiegoś czasu (tu sprawdzicie ceny). Co więc niezwykłego w komputerze pokazanym przez Acera podczas CES 2018? Otóż w dalszym ciągu jest to laptop dla graczy, ale ten model bazuje nie jak dotychczas na tandemie Intel Core i NVIDIA GeForce, a na procesorze AMD Ryzen i GPU AMD Radeon RX 560.
CES 2018: Acer Nitro 5 z procesorem i kartą graficzną AMD

Wewnątrz nowej wersji Nitro 5 znajdą się dwa procesory do wyboru: AMD Ryzen 7 2700U lub AMD Ryzen 5 2500U. Przypominamy iż są to czterordzeniowe, ośmiowątkowe jednostki, z których pierwsza taktowana jest 2,2 GHz (3,8 GHz Turbo), a druga 2,0 GHz (3,6 GHz Turbo). Obydwa procesory mają wbudowane układy graficzne, wykorzystujące architekturę Vega, ale w przypadku nowego laptopa Acera towarzyszyć im będzie Radeon RX 560.

Stylistyka nowego modelu Acera nie pozostawia wątpliwości: to jest model gamingowy (fot. Acer)

W nowym modelu Acera zamontujemy maksymalnie 32 GB pamięci RAM DDR4 oraz dyski SSD na złączu M.2. Laptop wyposażono w ekran o przekątnej 15,6″ i rozdzielczości 1920 x 1080.

Podświetlana klawiatura to oczywisty element komputera dla graczy (fot. Acer)

Jak na maszynę gamingową przystało Acer Nitro 5 został wyposażony w podświetlaną klawiaturę, wysokiej jakości głośniki Dolby Audio Premium i Acer TrueHarmony, a także charakterystyczne dla serii Nitro narzędzie NitroSense monitorujące pracę komputera. Za jego pomocą można uruchomić także funkcję CoolBoost, zwiększającą wydajność układu chłodzącego.

Czy laptop z mobilnym Ryzenem i Radeonem RX 560 ma szansę się przebić na rynku zdominowanym przez Intela i Nvidię? (fot. Acer)

Laptopy Acer Nitro 5 z podzespołami AMD już w maju powinny się znaleźć w polskich sklepach. Cena: od 4599 złotych. | CHIP