CES 2018: gadżet Asusa sprawi, że ramki monitorów znikną

Przyrząd składa się z soczewek, które są ułożone do siebie pod kątem 130 stopni. Całość mocujemy do monitorów w miejscu, gdzie się ze sobą łączą. W efekcie mając trzy monitory możemy się czuć, jakbyśmy korzystali z jednego dużego. Soczewki do działania nie potrzebują podłączenia do energii elektrycznej. Na pewno będą współpracować z gamingowymi monitorami Asus ROG, a także z innymi monitorami, charakteryzującymi się z cienkimi ramkami wokół ekranu.
CES 2018: gadżet Asusa sprawi, że ramki monitorów znikną

Soczewki przymocowane do monitorów stworzą wrażenie bezramkowości (fot. Asus)

Nowe akcesorium Asusa wykorzystuje refrakcję światła. Z tym zjawiskiem spotykamy się na co dzień – wystarczy spojrzeć przez szklankę pełną wody. Światło przechodząc przez różne ośrodki zmienia długość fali, przez co zniekształca obraz. W sprytny sposób ten fakt wykorzystali projektanci Asusa, którzy za pomocą odpowiednich materiałów uzyskali złudzenie bezramkowości.

Pomysł Asusa wykorzystuje załamanie światła (fot. Eddienomore)

Najlepszy efekt osiągniemy, jeśli połączymy ze sobą takie same monitory. Wówczas mamy wrażenie spoglądania na jeden bardzo szeroki ekran. Asus nie podał jeszcze dokładnej ceny swojego produktu. Soczewki pojawią się w sprzedaży w drugiej połowie 2018 roku. | CHIP