CES 2018: gadżet Asusa sprawi, że ramki monitorów znikną

Fot. Asus
Ramki bardzo przeszkadzają, jeśli korzystacie jednocześnie z trzech monitorów. Soczewki Asusa pozwolą je "usunąć" dzięki złudzeniu optycznemu. Zaprezentowano je na Consumer Electronic Show w Las Vegas i pojawią się w drugiej połowie roku.

Przyrząd składa się z soczewek, które są ułożone do siebie pod kątem 130 stopni. Całość mocujemy do monitorów w miejscu, gdzie się ze sobą łączą. W efekcie mając trzy monitory możemy się czuć, jakbyśmy korzystali z jednego dużego. Soczewki do działania nie potrzebują podłączenia do energii elektrycznej. Na pewno będą współpracować z gamingowymi monitorami Asus ROG, a także z innymi monitorami, charakteryzującymi się z cienkimi ramkami wokół ekranu.

Soczewki przymocowane do monitorów stworzą wrażenie bezramkowości (fot. Asus)

Nowe akcesorium Asusa wykorzystuje refrakcję światła. Z tym zjawiskiem spotykamy się na co dzień – wystarczy spojrzeć przez szklankę pełną wody. Światło przechodząc przez różne ośrodki zmienia długość fali, przez co zniekształca obraz. W sprytny sposób ten fakt wykorzystali projektanci Asusa, którzy za pomocą odpowiednich materiałów uzyskali złudzenie bezramkowości.

Pomysł Asusa wykorzystuje załamanie światła (fot. Eddienomore)

Najlepszy efekt osiągniemy, jeśli połączymy ze sobą takie same monitory. Wówczas mamy wrażenie spoglądania na jeden bardzo szeroki ekran. Asus nie podał jeszcze dokładnej ceny swojego produktu. Soczewki pojawią się w sprzedaży w drugiej połowie 2018 roku. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.