CES 2018: Nowa generacja gamingowych miniPC Zotac

Wśród licznych nowości prezentowanych na CES 2018 nie mogło zabraknąć oczywiście niewielkich, ale wydajnych komputerów klasy miniPC. Jednym z liderów w tej dziedzinie jest pochodzący z Hong Kongu Zotac. Firma znana przede wszystkim ze świetnych kart graficznych (jak np. używany w naszej redakcyjnej platformie testowej Zotac GeForce GTX 1080 AMP Extreme, jego cenę sprawdzicie tutaj), zaprezentowała w Las Vegas kilka nowych modeli oraz akcesoria Zotac Gaming.
CES 2018: Nowa generacja gamingowych miniPC Zotac

Mini PC dla profesjonalistów

Zotac prezentuje dość nietypowe podejście do mini PC, kojarzonych zwykle z niezbyt wydajnymi maszynami do pracy biurowej.  O jego minipecetach w żaden sposób nie można powiedzieć, że nie są wydajne. Nowy Zotac ZBOX Mini PC wyposażony w profesjonalne karty graficzne NVIDIA Quadro to pierwsze urządzenia tego typu. Do tej pory układy graficzne Quadro znajdowały się wyłącznie w komputerach stacjonarnych lub mobilnych stacjach roboczych. W nowej serii profesjonalnych mini PC znajdą się, do wyboru: P1000, P3000, a nawet P5000. To pierwszy przypadek zastosowania tych kart w mini PC.

Zotac ZBOX mini PC – miniaturowy komputer z kartą graficzną Quadro (fot. Zotac)

Nasze pionierskie produkty zawsze korzystają z najnowszych technologii, które opracowywane są pod kątem najświeższych koncepcji powiązanych z rozwojem produktywności komputerów osobistych – powiedział Tony Wong, dyrektor generalny ZOTAC Technology. CES 2018 to targi, które stanowią zawsze początkowy punkt dla kolejnego roku rozwoju elektroniki użytkowej i dlatego jesteśmy dumni z tego, że możemy stać na pierwszej linii rozwoju technologicznego naszej branży.

Bezgłośne

W nowych modelach Zotac ZBOX Mini PC serii C będą w pełni pasywnie chłodzone. Przekonstruowano obudowę i poprawiono układ chłodzenia tych miniaturowych komputerów względem starszych wersji. Maszyna charakteryzuje się też niewielkim poborem mocy, rzędu 25 W. Zawdzięcza to m.in. platformie procesorowej Intel Gemini Lake.

W mini PC z rodziny P Zotac’a próżno szukać wentylatorów (fot. Zotac)

Mimo małej formy użytkownicy nie powinni narzekać na brak złączy. Znalazło się miejsce m.in. gigabitową kartę sieciową, HDMI 2.0 oraz do trzech wyjść video.

Komputer w plecaku dla podróżujących graczy

Do oferty sprzętów dla graczy dołączył też zapowiadany już jakiś czas temu gamingowy komputer klasy mini PC, czyli model MAGNUS, oraz komputer w formie plecaka VR GO. MAGUNS to maszyna, w której po raz pierwszy wewnątrz obudowy miniPC znaleźć można najnowszy, sześciordzeniowy procesor Intela 8. generacji. Układ graficzny nowości wykorzystuje oczywiście rozwiązanie NVIDII. Jest to GeForce GTX 1080, a więc jedna z topowych kart graficznych dla graczy.

https://youtu.be/HKY5J-S9HlM

Komputer-plecak VR GO wyposażony jest z kolei w kartę graficzną GeForce GTX 1080, zapewniającą znaczną wydajność grafiki, a jednocześnie nie przykuwa grającego do biurka.

Zotac Magnus w nowej odsłonie, z sześciordzeniowym Intel Core generacji 8 i GTX’em 1080. Ten mały komputer może być dumny z wydajności, ale też wyposażenia w gniazda (fot. Zotac)

Zotac Gaming – akcesoria dla graczy

Zotac idzie w ślady innych producentów, którzy dla produktów gamingowych powołali specjalne, osobne sub-marki. Po wprowadzeniu na rynek skierowanego do graczy komputera typu slim (MEK1 Gaming PC), na rynku pod marką ZOTAC GAMING debiutuje seria nowych urządzeniach peryferyjnych, opracowanych specjalnie z myślą o graczach i gamingu.

Zestaw słuchawkowy ZOTAC GAMING korzysta z 50-milimetrowych głośników Hi-Res zgodnych z systemem wirtualnego dźwięku przestrzennego 7.1 Dolby Surround. Słuchawki wyposażono w lekkie nauszniki i mikrofon z systemem redukcji szumów.

Kontroler ZOTAC GAMING Gamepad to druga z nowości w kategorii gamingowych akcesoriów firmy z Hong Kongu. Korzystający z technologii Bluetooth gamepad jest kompatybilny z komputerami PC, sprzętem pracującym pod kontrolą systemu Android oraz konsolą Nintendo Switch.

AMP Box – zewnętrzna grafika w odświeżonej formie

AMP BOX oraz AMP BOX Mini, to sprzęt, który może rozszerzyć możliwości każdego komputera dysponującego złączem Thunderbolt™ 3. Obudowy te mogą posłużyć do rozbudowy systemu graficznego peceta o kartę graficzną z serii GeForce GTX lub do rozszerzenia pamięci masowej o zewnętrzny, ultraszybki i pojemny napęd SSD NVMe PCIe x4. O AMP Box pisaliśmy więcej w chwili ich zapowiedzi tuż przed świętami 2017.

Użytkownicy naszych produktów mogą teraz z łatwością zwiększyć funkcjonalność oraz wydajność swoich komputerów Mini PC, notebooków, a także desktopów. Wystarczy, że podłączą do nich te wyjątkowo przenośne i kompaktowe obudowy. Co więcej, obudowa AMP BOX MINI to najmniejsza dostępna dziś stacja rozszerzeń współpracująca z interfejsem Thunderbolt 3 – mówi Thomas Chow, szef zarządzania produktem w firmie ZOTAC Technology.

AMP Box Zotaca ma szansę na popularność wraz z rosnącą liczbą ultrabooków (fot. Zotac)

Na targach zadebiutuje również nowa, ulepszona stacja rozszerzeń współpracująca ze złączem Thunderbolt 3, mieszcząca w swoim wnętrzu również nieco większe karty graficzne. Zapewniać będzie obsługę kart graficznych o długości do 12 cali (30,48 cm) i poborze mocy do 300W. | CHIP