CES 2018: poznajcie Solanę, jest seks-robotem

Co dzieje się w Vegas, zostaje w Vegas. Pisaliśmy już w CHIP-ie o pokazie robotów-striptizerów, zorganizowanym w nocnym klubie. Tym razem chodzi o przedmiot, który trochę bardziej przypomina obiekt seksualnych westchnień, o ile w ogóle tak można mówić w kontekście tworu ze sztucznego tworzywa z dodatkiem komponentów elektronicznych. Solana, bo o niej tu mowa, to najnowszy seksualny robot z serii RealDoll, opracowany przez firmę Abyss Creations.
Realbotix - seks-robot Solana
Realbotix - seks-robot Solana

Serwis Engadget zaprosił na swoje stoisko Matta McMullena, założyciela Realbotix, twórcę serii RealDoll oraz obu robotów – Harmony i Solany. W przypadku Solany zaprezentowano wyłącznie jej głowę. Twarz dość topornie udaje kobiecą mimikę, a urządzenie wygłasza zaprogramowane zdania. McMullen zademonstrował też aplikację mobilną, która pozwala sterować zrobotyzowaną głową seks-lalki. Pokazał również, jak można zmieniać fizjonomię Solany. Sztuczna inteligencja zaszyta w głowie robota ma zakodowany szereg zachowań, a aplikacja potrafi w pewnym stopniu personalizować ustawienia “nastroju” lalki.

Plany Abyss Creations są ambitne. Moduły robotyczne Realbotix, dodawane do lalek RealDoll, powinny trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Nie będzie to tania zabawka, sam moduł, czyli głowa Solany, ma kosztować od 8 do 10 tysięcy dolarów, a zatem około 35 tysięcy złotych. | CHIP