Realbotix - seks-robot Solana

CES 2018: poznajcie Solanę, jest seks-robotem

Fot. Engadget
Rok po debiucie pierwszej seks-lalki z serii RealDoll o imieniu Harmony, firma Abyss Creations wysyła na rynek drugą generację - oto Solana. A właściciwie głowa Solany.

Co dzieje się w Vegas, zostaje w Vegas. Pisaliśmy już w CHIP-ie o pokazie robotów-striptizerów, zorganizowanym w nocnym klubie. Tym razem chodzi o przedmiot, który trochę bardziej przypomina obiekt seksualnych westchnień, o ile w ogóle tak można mówić w kontekście tworu ze sztucznego tworzywa z dodatkiem komponentów elektronicznych. Solana, bo o niej tu mowa, to najnowszy seksualny robot z serii RealDoll, opracowany przez firmę Abyss Creations.

Serwis Engadget zaprosił na swoje stoisko Matta McMullena, założyciela Realbotix, twórcę serii RealDoll oraz obu robotów – Harmony i Solany. W przypadku Solany zaprezentowano wyłącznie jej głowę. Twarz dość topornie udaje kobiecą mimikę, a urządzenie wygłasza zaprogramowane zdania. McMullen zademonstrował też aplikację mobilną, która pozwala sterować zrobotyzowaną głową seks-lalki. Pokazał również, jak można zmieniać fizjonomię Solany. Sztuczna inteligencja zaszyta w głowie robota ma zakodowany szereg zachowań, a aplikacja potrafi w pewnym stopniu personalizować ustawienia „nastroju” lalki.

Plany Abyss Creations są ambitne. Moduły robotyczne Realbotix, dodawane do lalek RealDoll, powinny trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Nie będzie to tania zabawka, sam moduł, czyli głowa Solany, ma kosztować od 8 do 10 tysięcy dolarów, a zatem około 35 tysięcy złotych. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.