Elektroniczna maska wykryje chrapanie

Chrapanie bywa bardzo uciążliwe dla osoby śpiącej obok, ale może być także niebezpieczne dla naszego zdrowia. Występujące wraz z chrapaniem bezdech senny i spłycenie oddechu powodują niedotlenienie organizmu, podwyższone ciśnienie i bóle głowy w trakcie dnia. Aby poprawić jakość snu chińska firma VVFLY Electronics stworzyła elektroniczną maskę Snore Circle, która wykrywa chrapanie i reaguje na nie. Stopniowo zwiększające swoje natężenie wibracje dadzą nam znać, abyśmy przestali chrapać. Można to porównać do lekkiego szturchnięcia, które zazwyczaj nie powoduje wybudzenia. Za maskę wraz z kosztami przesyłki zapłacimy w przedsprzedaży około 250 zł (70 dolarów).
Elektroniczna maska wykryje chrapanie

Według producenta, większość użytkowników przyzwyczaja się do maski w ciągu pierwszych trzech nocy. Urządzenie wykorzystuje kości czaszki, w których rozchodzi się dźwięk. Wraz z maską dostępna jest również bezpłatna aplikacja na Androida i iOS. Pozwoli ona dokładniej monitorować jakość snu. Nagra też odgłos chrapania, w razie gdybyśmy byli ciekawi jakie odgłosy wydajemy podczas drzemki.

Wraz z maską dostępna jest darmowa aplikacja na Androida i iOS-a (fot. VVFLY Electronics)

Firma VVFLY Electronics produkuje też douszne stopery, które działają na podobnej zasadzie do maski. Z tym, że poza wibracjami, aparat może także emitować dźwięki. | CHIP

Więcej:gadżetysen