Konferencja na temat bitcoinów przestała przyjmować płatności w bitcoinach

Przepustowość sieci jest niewystarczająca, a wysokie koszty transakcji narażają organizatorów na straty. Ci jednak zapewniają, że nie wycofują się całkowicie z pobierania opłat w kryptowalutach za bilety na konferencje NABC. Mimo to, będzie je można kupić za wirtualne pieniądze tylko na 14 dni przed wydarzeniem. Dwudniowa wejściówka na konferencję kosztuje tysiąc dolarów.
Konferencja na temat bitcoinów przestała przyjmować płatności w bitcoinach

Uczestnicy wydarzenia będą między innymi rozmawiali o problemach ze skalowalnością popularnej kryptowaluty, związanymi z wysokimi kosztami. Średnio za transakcję za pomocą bitcoinów trzeba zapłacić około 30 dolarów. Bardzo to utrudnia przyjęcie bitcoina jako środka płatniczego, zwłaszcza jeśli operujemy niskimi kwotami. Z tego powodu między innymi platforma Steam wycofała się ze wspierania bitcoina.

Podczas konferencji będzie też mowa o innych kryptowalutach i ICO. Jej uczestnicy dowiedzą się też jak technologia łańcuchów blokowych może zostać wykorzystana do usprawnienia usług świadczonych między innymi przez administrację publiczną i banki. Warto szczególnie zwrócić uwagę na inteligentne kontrakty, do których idealnie nadaje się blockchain. Mimo wszystko kłopoty z płatnościami pokazują, że bitcoin nie nadaje się w obecnym kształcie do zastąpienia tradycyjnych pieniędzy. | CHIP