Nowy NUC 8 – najpotężniejszy mini PC Intela

To pierwsza maszyna z procesorami Kaby Lake G, a więc łączącymi CPU Intel i układ graficzny AMD. Komputer pojawi się w dwóch wersjach. NUC8i7HVK otrzyma wsparcie układu RX Vega M GH, z którego najwięcej wycisną fani overclockingu oraz NUC8i7HNK z układem RX Vega M GL, który nie będzie mógł być podkręcany. Obydwa mini PC powinny bez problemu obsłużyć rozdzielczość 4K, a wersja NUC8i7HVK nie zakrztusi się nawet przy grach VR.
intel nuc 8
intel nuc 8

intel nuc 8
Bok NUC-a zdobi charakterystyczna dla serii czaszka (fot. Intel)

Na pokładzie urządzeń znajdziemy do 32 GB pamięci RAM DDR4, dwa sloty M.2, dwa porty Thunderbolt 3, siedem portów USB 3.1, w tym jedno dedykowane goglom VR, dwa DisplayPort 1.3, a także dwa porty HDMI 2.0 zdolne obsłużyć 4K, HDR i 60 Hz. Nie brakuje także 3,5 mm portu audio.

intel nec 8
Porównanie z trzyletnim desktopem (fot. Intel)

Największe wrażenie robi tu oczywiście sama obudowa. Tak olbrzymią moc upchnięto w zaledwie 1,2-litrowej konstrukcji o wymiarach 221 x 142 x 39mm, którą śmiało można nazwać przenośną. W przeciwieństwie do tradycyjnego desktopa miniPC pobierają też mniej mocy (230W względem około 400W) i są cichsze. W komplecie znajdziemy także uchwyt VESA, który ułatwi ułożenie komputera np. na ścianie za telewizorem.

NUC 8 pojawi się w sklepach już w marcu, ale producent nie ujawnił jeszcze jego ceny. Najpewniej będzie jednak wyższa niż poprzedni model, NUC Skull Canyon, który na ten moment kosztuje 3999 zł (sprawdź aktualne promocje). | CHIP