Pierwszy monitor 5K iiyamy

W XB2779QQS to 27-calowy ekran AH-IPS o rozdzielczości 5120×2880 pikseli, proporcji 16:9 i szerokich kątach widzenia (178°). Wyświetlacz obsługuje funkcje Obrazu-w-Obrazie i Obrazu-obok-Obrazu dzięki czemu na ekranie można równocześnie oglądać obraz pochodzący z dwóch różnych źródeł sygnału.
iiyama
iiyama

Producent wyposażył model XB2779QQS w technologię Flicker-free, która niweluje problem migotania dzięki zastosowaniu kontroli jasności ekranu poprzez regulację natężenia prądu. Nie zabrakło także redukcji niebieskiego światła. Na wyposażeniu znajdziemy dwa złącza DisplayPort, 3 porty HDMI, wyjście słuchawkowe oraz dwa głośniki stereo o mocy 2W.

iiyama
(fot. iiyama)

Monitor jest przy okazji elegancki. Front pokryty został szkłem ze srebrnym wykończeniem, a ergonomiczna podstawka daje możliwość regulacji wysokości oraz obrotu i pochylenia ekranu. Sugerowana przez producenta cena detaliczna to 4500 zł, ale w polskich sklepach internetowych można już go kupić znacznie taniej.

Na początku stycznia iiyama wprowadziła do swojej oferty monitory o rozdzielczości Full HD z wąskimi ramkami i w charakterystycznych białych obudowach. Wśród dotychczasowej oferty japońskiej firmy znajdziemy też szereg wyświetlaczy dla graczy, wielkoformatowych ekranów oraz monitorów biurowych. | CHIP