Pierwszy tablet z Chrome OS wypatrzony

To nowość, której właściwie nikt się nie spodziewał. Tablety jako samodzielne urządzenia raczej tracą niż zyskują na popularności, więc pojawienie się nowego tabletu Acera z zainstalowanym na nim systemem Chrome jest pewnym zaskoczeniem. Tym bardziej, że nic nie zapowiadało, by Chrome OS miał zaistnieć na tabletach.
Pierwszy tablet z Chrome OS wypatrzony

Urządzenie pojawiło się na BETT Show 2018, na którym Acer był jednym z wystawców. Londyńskie BETT Show to rodzaj wystawy poświęconej przyszłości edukacji. Tajwański producent prezentował swoje rozwiązania wspierające właśnie sektor edukacyjny, stąd pojawienie się na stoisku Acera, taniego zapewne w założeniu, tabletu z Chrome OS na pokładzie. Urządzenie pojawiło się w relacji jednego z uczestników. Co ciekawe, tweet użytkownika @Alister_Payne, który wypatrzył tablet, został niedawno usunięty. Prawdopodobnie został on poproszony o to przez producenta. Urządzenie nie zostało bowiem w jakikolwiek sposób oficjalnie zapowiedziane.

Wygląda niepozornie… (fot. androidheadlines)

Ponieważ o samym tablecie nie wiadomo zbyt wiele, a nie został on zapowiedziany wcześniej, można przypuszczać, że Acer będzie chciał oficjalnie pokazać urządzenie w najbliższym czasie. Idealną okazją wydaje się MWC 2018, które już za miesiąc.

Jakie wnioski można wyciągnąć ze zdjęcia? Przede wszystkim rozmiar tabletu. Ekran wydaje się mieć przekątną pomiędzy 8 i 10 cali i proporcje 4:3. Wygląd oprogramowania nie pozostawia wątpliwości, że pracującym systemem jest tu Chrome OS. Sądząc po tym, jak wygląda otoczony grubymi ramkami ekran na zdjęciu będzie to zapewne tani produkt. Widać też ikony związane z obsługą rysika, zatem możliwe, że nowy tablet będzie wyposażony właśnie w ten przydatny dodatek. Możliwe, że tablet jest efektem prowadzonych przez Acera prac w ramach tajemniczego projektu “Scarlet”, który trwa już około 2 lat. | CHIP

Więcej:bezcatnews