samsung oled patent

Samsung patentuje zwijany wyświetlacz OLED dla tabletu

Fot. SlashGear
Elastyczne ekrany będą kolejnym kamieniem milowym w rozwoju urządzeń przenośnych. Samsung i LG mają już odpowiednie technologie, ale wciąż nie wiemy, w jakich dokładnie konstrukcjach znajdą one zastosowanie. Jednym z pierwszych produktów Samsunga może być tablet o bardzo nietypowej formie, którą ujawnia przyznany patent.

Do sieci trafiły informacje o patencie z 13 czerwca ubiegłego roku. Zgłoszenie dotyczy urządzenia, które przypomina formą grubszy długopis lub pendrive. Wokół niego zawijany jest elastyczny ekran OLED. Całość utrzymują magnesy. Ekran w stanie czuwania otacza cylindryczną lub prostopadłościenną część główną, są w niej schowane wszystkie podzespoły, natomiast na życzenie można rozwinąć wyświetlacz do odpowiedniej wielkości. Taki tablet nie zajmowałby zatem wiele miejsca, co byłoby niezłą alternatywą dla tradycyjnych urządzeń w rodzaju np. iPada Pro.

samsung patent
Urządzenie w formie cylindra (graf. Lets Go Digital)

Na jednym boku projektu urządzenia widzimy czytnik linii papilarnych, który autoryzowałby dostęp do rozwiniętego wyświetlacza.

samsung patent
Urządzenie w formie prostopadłościanu (graf. Lets Go Digital)

W 2016 roku podczas targów SID Display Week w San Francisco Samsung pokazał już prototyp podobnego urządzenia, w którym ekran o grubości 0,3 mm zawijany był na rolkę o średnicy 10 mm. Wtedy jednak ekran chował się w środku, a nie na zewnątrz konstrukcji. Być może zatem oprócz składanego smartfonu Samsunga, który ma pojawić się na rynku w tym roku, koreański producent wprowadzi także tablet, opisany w patencie. | CHIP

Źródło: letsgodigital.com.

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.