galaxy x

Składany Samsung Galaxy X ma już stronę wsparcia

Premiera może nastąpić szybciej, niż myśleliśmy.

Na stronie wsparcia technicznego telefonu o kodowej nazwie SM-G888NO nie znajdziemy jeszcze żadnej informacji, prócz linków kierujących do ogólnych zagadnień na temat gwarancji, naprawy produktów i zdalnego wsparcia serwisowego. Założenie takiej podstrony sugeruje jednak, że do premiery składanego smartfonu dzielą nas najprawdopodobniej tygodnie, a nie miesiące.

We wrześniu 2017 roku Samsung zapowiedział, że w przyszłym roku zobaczymy model z rodziny Galaxy Note, którego będzie można zgiąć w pół. W niedługi czas później certyfikację związaną z łącznością bezprzewodową zdobył smartfon SM-G888NO, który ze względu na nomenklaturę nie pasującą do żadnej innej serii koreańskiego producenta jest prawdopodobnie właśnie Galaxy X-em.

Reklama

Samsung od dawna ma chrapkę na to, by być pierwszym producentem, który wprowadzi na rynek elastyczny smartfon. Już w 2013 roku zaprezentował powyższą reklamę ukazującą wizję koncepcyjną. Czy tak właśnie będzie wyglądał Samsung Galaxy X? Najpewniej nie. W 2016 roku bowiem do sieci przedostał się patent ukazujący smartfona składanego jak klasyczne telefony z klapką, a nie rozkładanego horyzontalnie do formy tabletu. Być może jednak koreański producent jeszcze nas czymś zaskoczy. Jedno jest pewne – jesteśmy już bliżej niż dalej spełnienia się tej wizji. | CHIP