Nowoczesne, osobiste głośniki S-Ray Samsunga

Pomysł Samsunga nie jest pierwszą taką próbą. System emitujący dźwięk bezpośrednio do konkretnego odbiorcy został dwa lata temu zaprezentowany przez firmę Turtle Beach, ale wtedy chodziło raczej o poprawianie i wzmacnianie dźwięku dla osób gorzej słyszących.
Nowoczesne, osobiste głośniki S-Ray Samsunga

https://youtu.be/3dbZuzs46E4

Głośniki S-Ray mają być natomiast sprzętem audio dla mas. Jeżeli wierzyć krótkiemu wideo producenta (wyżej), nowe urządzenie pozwoli cieszyć się muzyką w publicznym miejscu bez słuchawek. Film mówi o co najmniej dwóch koncepcjach: S-Rayu jako urządzeniu umieszczanemu na karku i ramionach lub o niewielkim, przenośnym głośniku, emitującym dźwięk w jednym kierunku, czyli do uszu słuchacza.

Samsung zaznacza, że w S-Ray chodzi nie tylko o eliminację trochę niewygodnych akcesoriów. Przenośne głośniczki miałyby przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa pieszych, którzy będą słyszeli ulubioną muzykę, ale i dźwięki otoczenia, co pozwoli usłyszeć np. nadjeżdżający tramwaj czy samochód. Więcej dowiemy się na targach CES w Las Vegas w przyszłym tygodniu, między 9 a 12 stycznia. | CHIP

Powiązane treści:

Ranking głośników bluetooth – głośnik bluetooth Philips