Na tej przenośnej konsoli uruchomisz GTA V i inne wysokobudżetowe gry

GPD Win 2 to następca ubiegłorocznego modelu chińskiego urządzenia o ciekawej konstrukcji. Gadżet możemy traktować jak w pełni funkcjonalny laptop, gdyż posiada fizyczną klawiaturę oraz system Windows 10, ale dzięki rozmiarom przypominającym Nintendo 3DS, GPD Win 2 przypomina przenośną konsolę dla graczy. Akcesorium rozkłada się na dwie części – uchylny, 6-calowy ekran o rozdzielczości HD oraz element z wspomnianą już klawiaturą, czterema przyciskami funkcyjnymi, dwoma gałkami analogowymi i krzyżakiem. Wewnątrz znajdziemy co prawda mniej imponujące komponenty niż w pełnowymiarowych laptopach dla graczy, ale wydajniejsze niż w konsolach przenośnych obecnej generacji.
gpd win 2
gpd win 2

GPD Win 2 wyposażono w procesor Intel Core m3-7Y30 (Kaby Lake) ze zintegrowanym układem graficznym HD Graphics 615. Pracę procesora wspomaga 8 GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności 128 GB oraz dwa akumulatory o pojemności 4900 mAh każdy.

gpd 2
GPD Win 2 poradzi sobie z większością współczesnych gier (fot. Indiegogo)

Taka konfiguracja powinna wystarczyć do uruchomienia w zasadzie każdej gry, choć niekoniecznie w najwyższych ustawieniach jakościowych. Według twórców, grając na GPD Win 2 w “GTA V” na maksymalnych ustawieniach graficznych urządzenie ma być w stanie wygenerować 38 kl./s., “Skyrim” na średnich ustawieniach 53 kl./s., a “Overwatch” na najniższych w przedziale 50-70 kl./s., co powinno w zupełności wystarczyć do płynnej zabawy.

Ile twórcy życzą sobie za GPD Win 2? Jeśli zdecydujecie się już teraz zakupić urządzenie przez Indiegogo to zapłacicie za nie 649 dolarów, czyli jakieś 2200 zł. Gdy miniaturowy laptop pojawi się w oficjalnej sprzedaży w maju, jego cena będzie o 27% droższa – 899 dolarów (3060 zł). Jest to więc kwota znacznie większa niż Nintendo 3DS XL (sprawdź aktualne ceny) czy Nvidia Shield (sprawdź aktualne oferty), ale też mniejsza niż typowych, gamingowych laptopów, chyba że za gamingowy laptop uznamy Lenovo IdeaPad 310 z NVIDIA GeForce 920M, najtańszy obecnie laptop gamingowy dostępny obecnie na polskim rynku za kwotę zauważalnie niższą od 3000 zł (sprawdź aktualne ceny tego laptopa i przejrzyj wszystkie oferty cenowe laptopów gamingowych) . | CHIP