Telefon Doogee z baterią o pojemności 12000 mAh

Bateria litowo-polimerowa o pojemności 12000 mAh w trybie czuwania wytrzymuje 1008 godzin, czyli 42 dni. Producent Doogee BL12000 zapewnia, że dzięki technologii szybkiego ładowania bateria będzie pełna po 4 godzinach od podłączenia do ładowarki. Telefon jest też stosunkowo niedrogi jak na te parametry. Co prawda Doogie BL12000 na razie nie jest dostępny u polskiego dystrybutora, ale można go bez problemu kupić w internecie. W Chinach kosztuje równowartość 800 zł w wersji podstawowej i 1100 zł w wersji Pro. Trzeba jednak pamiętać o kosztów przesyłki i podatkach, które mogą zostać doliczone na granicy. Wadą telefonu jest jego waga, która wynosi 300 g.
Telefon Doogee z baterią o pojemności 12000 mAh

Telefon chińskiego producenta Doogee dostępny jest w kilku wersjach różniących się parametrami RAM i dostępną pamięcią wewnętrzną. W najniższej, podstawowej wersji dostaniemy 32 GB pamięci wbudowanej i 4GB RAM. Możemy też wybrać wersję Pro z 6GB RAM i 64 lub 128 GB pamięci wewnętrznej. Telefon jest pozbawiony bocznych ramek, za to dość wyraźnie odznacza się górna i dolna część obudowy, która zajmuje 23 procent powierzchni telefonu. Doogee BL12000 działa na systemie operacyjnym Android 7.0 Nougat i jest wyposażony w cztery aparaty fotograficzne, po dwa z tyłu i przodu. Zarówno tylny jak i przedni aparat ma 16-megapikselową matrycę. Dodatkowy tylni 13-megapikselowy aparat pozwala uzyskać efekt głębi. Z przodu zamontowano tez 8-megapikselowy szerokokątny aparat.

Telefon Doogee BL12000 dostępny jest w kolorach czarnym i niebieskim (fot. Doogee)

Telefony z lat 90 miały jedną niezaprzeczalną zaletę nad większością współczesnych smartfonów – czas pracy na baterii. Dziś co prawda smartfon służy jako mobilne centrum rozrywki, jednak wyczerpująca się bateria może stanowić problem w trakcie długiej podróży, a nie zawsze mamy możliwość podpięcia ładowarki. Z tego powodu tak popularne są powerbanki. Co prawda w telefonach z wyższej półki można spotkać baterie o pojemności 5000 mAh, jednak jeśli zapomnimy ładowarki i tak będziemy musieli się ograniczać z oglądaniem filmów i korzystaniem z internetu podczas dłuższego wyjazdu.

Kilka dni temu pisaliśmy o telefonie Oukitel K10, który ma akumulator o pojemności 11000 mAh i ładuje się w niecałe 3 godziny. Miejmy nadzieję, że pomysł z większymi bateriami podchwycą także inni producenci. W końcu wygoda to nie tylko ultracienka obudowa i brak ramek, ale i długi czas pracy na baterii.

Doogee jest młodą chińską firmą (lub “międzynarodową”, jak sama o sobie mówi). Powstała w 2013 roku i należy do Międzynarodowej Grupy KVD, z siedzibą w Hongkongu, a fabryką w Shenzen. W skład grupy wchodzą różne przedsiębiorstwa, w tym zakład produkujący baterie. Nazwa Doogee to trzy elementy: “D” od angielskiego “do”, “OO jako transkrypcja matematycznego symbolu nieskończoności” i “GEE” – fonetyczny, angielski zapis chińskiego słowa “Jia” (w standardzie mandaryńskim), oznaczającego w jeździe konnej hasło do galopu. | CHIP