Testujemy AMD Ryzen z grafiką Radeon Vega

Nowe procesory AMD Ryzen z wbudowaną grafiką Radeon Vega dosłownie za chwilę pojawią się na sklepowych półkach. I chociaż nie możemy jeszcze z przyczyn formalnych pokazać wyników nowych procesorów, wolno nam pokazać same CPU, ich zestawy chłodzące oraz zawartość tzw. press kitu.
Testujemy AMD Ryzen z grafiką Radeon Vega

AMD Ryzen Box for press
Pudło, które otrzymaliśmy od AMD jest całkiem słusznych rozmiarów (fot. Krzysztof Bogacki)

Bezsprzecznie AMD potrafi zadbać o oprawę nowych CPU. Kiedy odbierałem paczkę od kuriera uznałem, że to chyba nie ta przesyłka. Monitor jakiś? Może nowe karty graficzne (i to kilka na raz). Otóż nie.

Bardzo duże pudło z niewielkimi przecież procesorami (fot. Krzysztof Bogacki)

Zbiorcze pudło wygląda tak, jak znajdujące się wewnątrz opakowania zawierające nowe procesory. Ale to też nie jedyna rzecz, jaka znajduje się w zestawie dla prasy.

Zawartość opakowania. Dwa procesory, wraz z układami chłodzącymi. Płyta główna, pamięci oraz pendrive z materiałami prasowymi (fot. Krzysztof Bogacki)

 

Opakowania nowych AMD Ryzen 3 2200G i AMD Ryzen 5 2400G różnią się od wcześniejszych opakowań. Na górnej krawędzi znajduje się srebrny pasek z informacją dotyczącą układu graficznego. (fot. Krzysztof Bogacki)

 

Pełen zestaw znajdujący się w paczce dla prasy. Interesujące, że AMD zdecydowało się na miniaturową płytę główną. (fot. Krzysztof Bogacki)

 

Nowe Ryzeny to konstrukcje czterordzeniowe. Chociaż nie możemy jeszcze podać cenm, to myślę, że nic się nie stanie, jeśli powiemy: są sensowne. (fot. Krzysztof Bogacki)

 

Mocniejsza z nowości na etykiecie: AMD Ryzen 5 2400G… (fot. Krzysztof Bogacki)

 

Wewnątrz pudełka: układ chłodzenia, oraz “gwiazda wieczoru”: Ryzen 5 2400G. (fot. Krzysztof Bogacki)

 

AMD Ryzen 3 2200G – ten procesor ma być jednostką, którą AMD podbije segment ekonomicznych, ale multimedialnych komputerów. (fot. Krzysztof Bogacki)

 

Czy AMD powtórzy ubiegłoroczny sukces za pomocą nowych Ryzenów z wbudowanym GPU? (fot. Krzysztof Bogacki)

 

AMD Ryzen 5 2400G, przynajmniej w teorii, nie ma na razie konkurencji. (fot. Krzysztof Bogacki)

 

Układ chłodzący do obu CPU jest identyczny. (fot. Krzysztof Bogacki)

 

Cooler AMD jest dość niski. Bez problemu zmieści się nawet w wąskich obudowach. To chyba wyjaśnia skąd płyta mini-ITX w zestawie. (fot. Krzysztof Bogacki)

 

Radiator nie wygląda imponująco. A ma przecież do schłodzenia dość wysoko taktowany CPU z układem graficznym, który też wydziela nieco ciepła.

Znajdująca się w zestawie płyta główna Gigabyte AB350N-Gaming WiFi to, mimo niewielkiego rozmiaru, bardzo dobrze wyposażony model. (fot. Krzysztof Bogacki)

 

Instalujemy nowy CPU w płycie głównej. (fot. Krzysztof Bogacki)

 

Komputer gotów do testów. Wyniki już wkrótce. (fot. Krzysztof Bogacki)

Bardzo chciałbym się już podzielić wynikami testów, ale te wymagają jednak odrobiny czasu. Kiedy tylko się zakończą, stosowna recenzja pojawi się na CHIP.pl. Na razie mogę tylko stwierdzić, że jeśli nieoficjalne informacje dotyczące cen tych procesorów się potwierdzą, to budowa komputera do popularnych gier sieciowych przestanie być sporym wydatkiem. | CHIP