Apple HomePod niszczy meble

Apple HomePod zadebiutował na amerykańskim i brytyjskim rynku 9 lutego. Po pierwszych recenzjach, które wykazały, że głośnik nie dorównuje swoją funkcjonalnością konkurencji w rodzaju Google Home (aktualna cena) czy Amazon Echo (aktualna cena) na jaw wyszła też wada związana z materiałami użytymi do produkcji urządzenia. Okazuje się, że głośnik zostawia na drewnianych meblach białe ślady i to tuż po postawieniu. Wystarczy 20 minut, by na meblu pojawiło się nieestetyczne kółko.
apple homepod
apple homepod

Plamę powoduje silikonowa podstawka, której zadaniem jest tłumienie drgań głośnika, a która ewidentnie ze względu na skład wchodzi w jakąś reakcję z drewnianym podłożem. Skala tego problemu zależy od tego z jakim rodzajem drewna mamy do czynienia. Niektórzy użytkownicy przyznali, że wystarczyło przetrzeć miejsce suchą ściereczką, by ślad zniknął, ale np. redaktor serwisu Pocket-Lint skarży się, że musiał zetrzeć papierem ściernym swój kuchenny, drewniany blat, a następnie raz jeszcze zaolejować, bo w inny sposób nie dało się pozbyć śladu.

Apple problemu nie widzi. Na stronie pomocy sugeruje, by po prostu przestawić urządzenie w inne miejsce. Taki ślad to jeszcze nie koniec świata, ale w ekstremalnych przypadkach może napsuć krwi miłośnikom estetyki i posiadaczom drogich mebli. Dziwne, że Apple, tak wyczulony na punkcie wyglądu swoich urządzeń, nie wpadł na pomysł, by wykonać podstawkę z innego materiału, który nie reagowałby w taki sposób z drewnem. A może do głośnika powinna być dokładana gustowna dziergana serwetka?

HomePod to głośnik, który wyposażono w 6 wielokierunkowych mikrofonów oraz głosową asystentkę Siri. Cena urządzenia wynosi 349 dolarów (około 1100 zł), co czyni go jednym z najdroższych w swojej kategorii. | CHIP