apple homepod

Apple HomePod niszczy meble

Fot. Wirecutter.com
Pierwsi użytkownicy nowych głośników Apple'a skarżą się na pewną nietypową wadę. HomePod zostawia na drewnie białe, okrągłe ślady, które trudno usunąć. Producent sugeruje, by użytkownicy przestawili głośnik.

Apple HomePod zadebiutował na amerykańskim i brytyjskim rynku 9 lutego. Po pierwszych recenzjach, które wykazały, że głośnik nie dorównuje swoją funkcjonalnością konkurencji w rodzaju Google Home (aktualna cena) czy Amazon Echo (aktualna cena) na jaw wyszła też wada związana z materiałami użytymi do produkcji urządzenia. Okazuje się, że głośnik zostawia na drewnianych meblach białe ślady i to tuż po postawieniu. Wystarczy 20 minut, by na meblu pojawiło się nieestetyczne kółko.

Plamę powoduje silikonowa podstawka, której zadaniem jest tłumienie drgań głośnika, a która ewidentnie ze względu na skład wchodzi w jakąś reakcję z drewnianym podłożem. Skala tego problemu zależy od tego z jakim rodzajem drewna mamy do czynienia. Niektórzy użytkownicy przyznali, że wystarczyło przetrzeć miejsce suchą ściereczką, by ślad zniknął, ale np. redaktor serwisu Pocket-Lint skarży się, że musiał zetrzeć papierem ściernym swój kuchenny, drewniany blat, a następnie raz jeszcze zaolejować, bo w inny sposób nie dało się pozbyć śladu.

Apple problemu nie widzi. Na stronie pomocy sugeruje, by po prostu przestawić urządzenie w inne miejsce. Taki ślad to jeszcze nie koniec świata, ale w ekstremalnych przypadkach może napsuć krwi miłośnikom estetyki i posiadaczom drogich mebli. Dziwne, że Apple, tak wyczulony na punkcie wyglądu swoich urządzeń, nie wpadł na pomysł, by wykonać podstawkę z innego materiału, który nie reagowałby w taki sposób z drewnem. A może do głośnika powinna być dokładana gustowna dziergana serwetka?

HomePod to głośnik, który wyposażono w 6 wielokierunkowych mikrofonów oraz głosową asystentkę Siri. Cena urządzenia wynosi 349 dolarów (około 1100 zł), co czyni go jednym z najdroższych w swojej kategorii. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.