Automatyczne aktualizacje Skype’a dla systemu Linux

Snappy to menadżer pakietów, który pozwala instalować programy w różnych dystrybucjach systemu Linux. Dzięki niemu Skype będzie działał natywnie w większości systemów operacyjnych spod znaku pingwina. Jedynym wymogiem jest obsługa instalatora plików snap. Oznacza to, że Microsoft nie będzie musiał przygotowywać kilku wersji Skype’a dla każdej z osobna dystrybucji systemu Linux. Co więcej, program komunikacyjny Microsoftu będzie się również automatycznie aktualizował, co ułatwi życie użytkownikom.
Automatyczne aktualizacje Skype’a dla systemu Linux

Snappy pozwala automatycznie instalować aktualizacje na wielu dystrybucjach Linuxa (graf. Canonical)

Menadżer pakietów Snappy jest wykorzystywany również do budowania internetu rzeczy. Firma Canonical współpracuje w tym zakresie od kilku lat między innymi z  takimi potentatami branży technologicznej jak Samsung, Dell, Intelem czy IBM. Wersja systemu operacyjnego o nazwie Ubuntu Core zapewnia komunikację pomiędzy urządzeniami w sieci. Można ją znaleźć w dronach, czujnikach montowanych w samochodach i inteligentnych budynkach.

Od 2017 roku z pakietów snap korzysta również Discord – popularny szczególnie wśród graczy komunikator głosowy (graf. Ubuntu Insights)

Z pakietów snap będzie korzystał także tworzony przez Microsoft framework .NET Core. Jest to rozpowszechniana na licencji open source platforma programistyczna, która pozwala uruchamiać programy na różnych systemach operacyjnych. Gigant z Redmond od dawna stara się wykorzystywać narzędzia konkurencji do promocji swoich produktów. Po opublikowaniu Fall Creators Update do Windows 10 można zainstalować i uruchomić Ubuntu ze Sklepu Windows. Dzięki pakietom snap także użytkownicy Linuksa będą mogli korzystać ze Skype’a w podobny sposób jak w Windows 10. | CHIP