Duży wyciek informacji o Galaxy S9 i S9+

Serwis WinFuture dotarł do źródeł, które zdradzają więcej informacji o flagowcach Koreańczyków, zwłaszcza w kontekście ich aparatów. Galaxy S9 otrzyma pojedynczy aparat o rozdzielczości 12-megapikseli, który wyposażony będzie w zmienną przysłonę (f/2.4 oraz f/1.5) oraz optyczną stabilizację obrazu. Galaxy S9+ z kolei, tak jak sugerowały ostatnie przecieki, otrzyma dwa aparaty – jeden z nich będzie dokładnie taki, jak w mniejszym z modeli, a drugi ma mieć rozdzielczość 12-megapikseli ze stałą przysłoną f/2.4. Z przodu znajdziemy z kolei 8-megapikselowy aparat z przysłoną f/1.7 i z automatyką ostrości.
galaxy s9
galaxy s9

Galaxy S9 w kolorze Midnight Black (fot. Winfuture.de)

Dzięki optycznej stabilizacji i jasnym obiektywom Galaxy S9 ma doskonale radzić sobie w ciemności. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami nie zabraknie też funkcji rejestracji wideo w zwolnionym tempie, dzięki funkcji nagrywania filmu z prędkością 960 kl./s. przy rozdzielczości minimum Full HD, choć ta ostatnia informacja nie jest do końca potwierdzona. Jeśli rzeczywiście tak się stanie to będzie to naprawdę fantastyczny aparat dla miłośników sportów czy dynamicznych ujęć.

Galaxy S9+ po lewej i S9 po prawej (fot. Winfuture.de)

Obydwa smartfony zostaną zaopatrzone w stereofoniczne głośniki wyprodukowane przez firmę AKG. W połączeniu z dołączonymi do zestawu słuchawkami użytkownik będzie mógł doświadczyć dźwięku przestrzennego.

galaxy s9+
Galaxy S9+ z podwójnym aparatem i głośnikami stereo (fot. Winfuture.de)

Jeśli chodzi o wyświetlacze to w każdym przypadku będą to ekrany obustronnie zakrzywione, wykonane w technologii Super AMOLED o proporcjach 18:9. Ich wymiary będą zaś takie same jak w ubiegłorocznych modelach – odpowiednio 5,8 i 6,2-cala. Na przodzie poza aparatem do selfie znajdziemy też skaner tęczówki oka.

galaxy s9+
Galaxy S9+ w kolorze Coral Blue (fot. Winfuture.de)

W Europie do sprzedaży trafić mają trzy z czterech wersji kolorystycznych: czarna, niebieska i fioletowa. Według nieoficjalnych informacji pochodzących z Twittera leakstera Rolanda Quandta, w Norwegii trzeba będzie zapłacić za Galaxy S9 8790 koron, czyli około 3800 zł. Jego większy brat kosztować ma z kolei 9790 koron, czyli około 4200 zł. Ceny te są o 1250 koron wyższe niż te, które obowiązywały w dniu premiery Galaxy S8 i S8+. Przy bezpośrednim przeliczeniu wynika z tego, że możemy spodziewać się w naszym kraju kwot wyższych o około 500 zł, choć z uwagi na odmienne realia rynkowe być może Samsung zdecyduje się w Polsce postąpić inaczej.

Galaxy S9 w kolorze Lilac Purple (fot. Winfuture.de)

Jeśli chodzi o pozostałe parametry, to w europejskiej wersji smartfony będą pracować pod kontrolą ośmiordzeniowego procesora Exynos 9810 (4 x 2,9 GHz + 4 x 1,9 GHz), 64 GB pamięci wewnętrznej typu UFS 2.1 z opcją rozszerzenia kartami microSD do aż 400 GB i Androida Oreo z interfejsem Samsung Experience 9.0. Galaxy S9 otrzyma 4GB pamięci RAM, a jego większy odpowiednik 6GB.

Smartfony wyposażone będą ponadto w czytnik linii papilarnych umieszczony pod tylnym aparatem, USB typu C, Dual SIM i akumulator o pojemności 3000 mAh w przypadku S9 i 3500 mAh w przypadku S9+. Obydwa modele będą pyło i wodoodporne (IP68). Premiera smartfonów nastąpi już za 6 dni, podczas targów MWC w Barcelonie. | CHIP