msi iem 2018

ESL One 2018 i IEM – dodatkowe atrakcje dla widzów

Kogo znudzi obserwowanie e-sportowych potyczek, ten będzie mógł wziąć udział w innych rozrywkach.

Już za trzy dni, 24-25 lutego w Katowicach odbędzie się ESL One – pierwszy światowy turniej typu major w grę „Dota 2”. Szesnaście drużyn z całego świata powalczy o nagrody, których łączna pula wynosi 3,6 mln złotych. Za sprawą MSI, firmy znanej z akcesoriów dla graczy (choć nie tylko), zwiedzający, którzy pojawią się na turnieju, będą mogli wziąć udział w wielkim konkursie wiedzy o grach wideo, zadać pytania „Drużynie Smoka” oraz posłuchać na żywo polskiego youtubera, Patryka „Roja” Rojowskiego oraz influencera Kalucha, którego kanał ma już ponad milion subskrybentów. Chętni wezmą udział w pojedynkach „FIFA 18” oraz przedpremierowo w „Ancestor Legacy”.

Polska publiczność co roku wypełnia po brzegi katowicki Spodek (fot. Adela Sznajder/ESL)

Dodatkowe atrakcje przygotowało MSI również dla widzów Intel Extreme Masters, który odbędzie się 3-5 marca również w Hali Expo w Katowicach. Podczas IEM wyłonione zostaną najlepsze drużyny e-sportowe w grach takich jak „CS:GO” (pula nagród 2 mln zł) i „Starcraft II” (pula nagród 900 tys. zł). W trakcie wydarzenia goście będą mogli zmierzyć się w miniturnieju GWINTA na specjalnych kontach z odblokowanymi kartami, sprawdzić swoją z „League of Legends”, „Counter Strike” i przekonać się, jak dobrze znają ścieżki dźwiękowe gier. W labiryncie „Dragon Hunt” będzie można wziąć udział w polowaniu na Smoczysława. Z widzami spotkają się również znani youtuberzy oraz cosplayerzy.

msi
MSI Trident 3 (fot. MSI)

Na obydwu imprezach znajdą się stoiska firmowe firmy MSI, a na nich najnowszy sprzęt dla graczy, np. klawiatura mechaniczną GK80, myszki Clutch GM60 z wymiennymi panelami, seria notebooków GT75 z mechanicznymi klawiaturami dostarczanymi przez SteelSeries, a także najmniejsze na świecie gamingowe dekstopy MSI Trident 3. Dla wszystkich tych, którzy nie mogą uczestniczyć w wydarzeniu producent przygotował też internetową promocję urządzeń dla graczy. | CHIP