Firma Wilk Elektronik, właściciel marki GoodRam, wchodzi na rynek japoński

Firma Wilk Elektronik S.A. zdecydowała się na ekspansję na rynek Japoński z produkowanymi przez siebie modułami pamięci RAM i dyskami SSD. Lokalnym partnerem został jeden z największych japońskich dystrybutorów w branży ICT, będący jednocześnie największym partnerem firm Microsoft i Intel w tym regionie.

Firma zdaje sobie sprawę ze stojących przed nią wyzwań, jakie łączą się z próbą wejścia na rynek tak odmienny od tych, na których operowała do tej pory i podjęła działania mające pomóc w sprostaniu tym wyzwaniom.

Ze względu na duże różnice – zarówno w schematach podejmowania decyzji przez konsumentów, jak i estetykę i sposób przekazu marketingowego na japońskim rynku elektroniki użytkowej – razem z lokalnymi partnerami będziemy budowali odrębną strategię sprzedaży i promocji. Mamy nadzieję, że to pozwoli nam sprofilować przekaz pod japońskich konsumentów. Nawiązaliśmy w tym celu współpracę z lokalnym zespołem konsultantów z wieloletnim doświadczeniem w branży, którzy będą na bieżąco monitorować sytuację na rynku – tłumaczy Wiesław Wilk.

Firma Wilk Elektronik S.A. została założona w 1991 roku. Jest właścicielem marek GOODRAM oraz IRDM. Specjalizuje się w produkcji pamięci operacyjnych DRAM, napędów SSD, kart pamięci Flash oraz nośników USB. Polska firma zatrudniająca ponad 170 pracowników jest jedynym producentem konsumenckich pamięci komputerowych w Europie. | CHIP

 

Więcej:bezcatnews