Folx – nowa telefonia na polskim rynku

Według zapowiedzi ogłoszonych na spotkaniu prasowym informującym o rozpoczęciu działalności nowego operatora subskrypcja Folx ma zapewnić zainteresowanym nią konsumentom nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y, pakiet internetowy 20 GB i roaming w UE bez dodatkowych opłat. Cały ten zestaw usług działa nie tyle jak abonament, lecz jak subskrypcja nie wiążąca terminowo, którą można włączać i wyłączać kiedy chcemy.
Folx
Folx

Novum w przypadku Folx jest sposób kontaktu użytkownika z operatorem. Folx nie ma żadnych biur, przedstawicielstw handlowych, czy nawet infolinii. Wszystkie formalności związane z usługami tego operatora, poczynając od zamówienia karty SIM można zrealizować za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej o nazwie – jakżeby inaczej – Folx. Program jest dostępny na platformę Android i Apple iOS. Stosowna aplikacja jest już dostępna w sklepach Google Play i App Store. Zdaniem przedstawicieli operatora ich usługa łączy zalety telefonów na kartę oraz usługi abonamentowej. Aplikacja umożliwia powiązanie karty płatniczej z aplikacją Folx, co zwalnia użytkownika z konieczności pamiętania o terminach płatności itp.

https://youtu.be/LiIPR25rxmE

Subskrypcja Folx zapewniająca nielimitowane rozmowy, SMS-y, MMS-y i 20 GB pakietu danych  (w przypadku korzystania z telefonu poza Polską, ale na terenie UE, pakiet danych ma limit 1,95 GB) została wyceniona na 29,99 zł. Jeżeli przed upływem miesiąca pakiet 20 GB danych zostanie zużyty dalsze korzystanie z internetu oznacza potrącanie z powiązanej z aplikacją Folx karty opłaty 1,99 zł za każdy 1 GB danych ponad subskrypcyjny limit. Operator działa w całej Polsce, ale kartę SIM Folx można obecnie zamówić w Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu i na terenie konurbacji śląskiej. Zgodnie z deklaracjami operatora, karta ma być dostarczona do klienta zainteresowanego usługą nawet w ciągu 15 minut.

Folx
Wszystkie czynności związane z usługami operatora dokonywane są za pośrednictwem aplikacji mobilnej Folx (fot. Folx)

Pula numerów udostępnianych przez tego operatora zaczyna się od cyfr 450, ale jeżeli klient zechce przenieść do Folx numer z innej sieci, oczywiście nie ma z tym problemu i wszelkich formalności można ponoć dokonać również za pomocą wspomnianej aplikacji. W aplikacji mobilnej Folx wbudowany jest również czat umożliwiający kontakt z przedstawicielami operatora całą dobę przez wszystkie dni tygodnia. Moduł czatu dostępny jest również na witrynie internetowej operatora, dzięki czemu osoby potencjalnie zainteresowane usługą mogą uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania, bez konieczności instalacji aplikacji.

Operator podkreślał też możliwość znacznego zmniejszenia kosztów w przypadku, gdy ktoś kto korzysta już z Folx i poleci operatora osobie znajomej. Wtedy zarówno osoba polecająca, jak i nowy użytkownik/subskrybent otrzymają miesiąc usług za darmo. Co więcej, zgodnie z uzyskanymi przez nas informacjami Folx nie ustawił limitu poleceń, zatem ilu znajomych przekonamy, tyle bezpłatnych miesięcy w usłudze uzyskamy. | CHIP

Więcej:telefonia