Huawei Mediapad M5 Pro – nowy tablet chińskiego giganta

Huawei oficjalnie jeszcze nie pokazało swojego nowego tabletu, ale czymże byłby internet bez przecieków? Dzięki danym ze slashleaks poznaliśmy zarówno specyfikację, jak i wygląd urządzenia. Zapowiada się naprawdę ciekawy tablet.
Przód w całości pokryty szkłem (fot. Huawei)

Przód w całości pokryty szkłem (fot. Huawei)

Przód w całości pokryty szkłem (fot. Huawei)/ slashleaks)

Ekran nowego urządzenia będzie miał przekątną długości 10,8″ i o rozdzielczości 2560×1600, co skutkować będzie znacznym upakowaniem pikseli. Procesor zastosowany w tym tablecie to Kirin 960, a więc znany np. z ubiegłorocznego Huawei Mate 9 SoC, składający się z ośmiu rdzeni: czterech Cortex-A73 taktowanych 2,4 GHz, podczas gdy pozostałe cztery to Cortexy-A53 pracujące z częstotliwością 1,8 GHz. Jest to mocny układ więc wydajności temu tabletowi z pewnością nie zabraknie. W środku znajdzie się też miejsce dla 4 GB pamięci RAM oraz jednej z dwóch opcji nośnika danych. Ten może mieć pojemność 32 lub 64 GB. System operacyjny nowego Madiapada to Android 7.0… chociaż to może jeszcze ulec zmianie. Należy spodziewać się, że producent dość szybko wypuści stosowny update.

Z tyłu aluminium, aparat i złącze dla klawiatury (fot. Huawei / slashleaks)

Tablet Huawei wyposażono także w główny aparat o rozdzielczości 13 MPix oraz przedni 8 MPix. Bateria ma mieć pojemność 4980 mAh. Z renderów natomiast wynika iż nowy tablet będzie miał głośniki produkcji firmy Harman-Kardon. Projekt urządzenia jest dość surowy, ale trudno odmówić mu elegancji. Tył tabletu wykonano z aluminium podczas gdy przód składa się ze szklanej powierzchni przykrywającej zarówno ekran, jak i plastikową, błyszczącą ramkę.

Widać, że Huawei szykuje się na odparcie ataku tegorocznych iPadów. Tak, liczba mnoga jest uzasadniona. Zobaczymy bowiem prawdopodobnie dwa tego typu urządzenia Apple’a. | CHIP

Więcej:bezcatnews