Huawei P Smart – nowy smartfon na polskim rynku

Huawei P smart to smartfon dualSIM (dwie karty nanoSIM lub jedna nanoSIM i jedna microSD) z 5,65-calowy ekranem o proporcjach 18:9 i rozdzielczości określanej jako Full HD+ (1080 x 2160 pikseli), czyli nieco wyższej od Full HD (1080 x 1920 pikseli). Tego typu panoramiczne ekrany były dotychczas zarezerwowane dla urządzeń z wyższej półki. Ekran wypełnia 76 proc. powierzchni przedniej części obudowy smartfonu.
Huawei P Smart
Huawei P Smart

Sercem obliczeniowym nowego smartfonu, wprowadzonego właśnie do Polski (na rynkach światowych model ten zadebiutował w grudniu ub. r.) jest autorska konstrukcja Huawei: ośmiordzeniowy chip Kirin 659. Cztery rdzenie taktowane są zegarem o częstotliwości 2,36 GHz, natomiast pozostałe cztery 1,7 GHz. Producent podkreśla, że układy Kirin zostały skonstruowane z myślą o przeprowadzaniu obliczeń na potrzeby algorytmów uczenia maszynowego.

Za rejestrację zdjęć i filmów odpowiada podsystem optyczny wyposażony w tylny aparat z dwoma obiektywami z matrycami o rozdzielczości 13 i 2 megapikseli. Obecność dwóch niezależnych obiektywów ma pozwalać na sprzętowo uzyskiwany efekt rozmycia tła, co może być przydatne w zdjęciach portretowych, kiedy to obiekt pierwszoplanowy musi wyraźnie odcinać się od dalszego planu. A osobom preferującym fotografowanie smartfonem mają pomóc dodatkowe funkcje, takie jak detekcja fazy, specjalny tryb portretowy, czy dziesięciopoziomowy proces korekcji doświetlenia. Miłośnikom selfie nowy Huawei P Smart oferuje przedni aparat o rozdzielczości 8 megapikseli.

Huawei P Smart
Nowy smartfon Huawei wpisuje się w coraz popularniejszy trend wyposażania urządzeń mobilnych w ekrany o proporcjach 18:9 (fot. Huawei).

Huawei P Smart dostarczany ma być z preinstalowanym systemem Android 8 Oreo oraz nakładką EMUI 8.0. Producent podkreśla też, że model ten wyposażono w czytnik linii papilarnych typu Fingerpring 4.0, co ma umożliwić uwierzytelnienie użytkownika w ciągu 0,3 sekundy od przyłożenia palca do czytnika. Moc obliczeniową smartfonu uzupełnia 3 GB pamięci RAM, na dane użytkownika, system i aplikacje przeznaczono 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć za pomocą karty microSD o pojemności do 256 GB.

Huawei P Smart
Z tyłu smartfonu Huawei P Smart podwójny aparat z detekcją fazy i czytnik linii papilarnych (fot. Huawei).

Sekcja zasilania w nowym smartfonie Huawei to akumulator litowo-jonowy o pojemności 3000 mAh. Model P Smart będzie dostępny w Polsce w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym, złotym i niebieskim. Jak wspomnieliśmy, urządzenie zostało wycenione przez producenta na kwotę 1199 zł, ale cena ta z czasem może ulec zmianie, dlatego też poniżej zestawiamy linki do aktualnych ofert cenowych tego modelu wraz z kilkoma modelami konkurencyjnymi w podobnej cenie.

10 popularnych alternatywnych modeli smartfonów w podobnej cenie: