Iiyama wprowadza tani monitor z matrycą VA

Czasy w których monitory wielkości 22″ uchodziły za duże odeszły w zapomnienie już wiele lat temu. Teraz za średniaka przyjęło się uważać 24″, a nieco wyższą klasę stanowią modele 27″. Nie znaczy to, że 22″ zniknęły. Po prostu obecnie są głównie propozycjami budżetowymi. Takimi jak nowa iiyama ProLite X2283HS.
Nowy model nie ma stylistycznych fajerwerków (fot. iiyama)

To co wyróżnia nowy model japońskiej firmy to matryca typu VA. Nie jest to typowe rozwiązanie w tej klasie cenowej. Zwykle tanie monitory dysponują matrycami TN. Te, chociaż szybkie, nie słyną z wysokiej jakości, szczególnie w kwestii kątów widzenia.

Z tyłu złącza montażowe VESA – standard nawet w niższej klasie (fot. iiyama)

Czas reakcji wynosi 4 ms (oczywiście mierzony grey-to-grey), jasność to 250 cd/m2, a współczynnik kontrastu wynosi 3000:1. Dynamiczny kontrast to 80 000000:1. Monitor wyposażono także w podświetlenie wolne od migotania, oraz predefiniowany tryb z redukcją niebieskiego światła. X2283HS posiada trzy wejścia obrazu (HDMI, DisplayPort oraz D-Sub), wyjście słuchawkowe (mini jack), a także w dwa głośniki o mocy 1 W każdy. Nowy model trafi do sprzedaży 9 lutego. Cena to 125 euro (około 516 złotych).

Więcej:bezcatnews