Indyjski symbol zawiesza iOS-a

O błędzie poinformowali twórcy przeglądarki Aloha. Problem dotyczy iOS-a 11. W chwili, gdy telefon próbuje wyświetlić symbol, aplikacja zamiera. Po wpisaniu lub odebraniu w wiadomości zawierającej ten znak przestaje też działać obsługa sieci. Problem potęgują klienty pocztowe, które wyświetlają powiadomienia, kiedy telefon przechodzi w stan spoczynku. Programiści Apple pracują nad poprawką, dzięki której system będzie pracował stabilniej.
Indyjski symbol zawiesza iOS-a

Symbol, z którym ma problem iOS, to złożony z dwóch znaków napis w języku telugu, oznaczający po prostu “znak”. Problem dotyczy także innych systemów Apple. Błąd udało się wywołać też w systemie macOS High Sierra w wersji 10.13 i w systemie tvOS i watchOS, które obsługują, odpowiednio, telewizory i inteligentne zegarki.

https://twitter.com/cheesecakeufo/status/953128515737673729

Na szczęście nic złego się nie dzieje podczas przeglądania stron internetowych. Mimo wszystko stanowi dość poważny problem ponieważ umożliwia żartownisiom zablokowanie telefonu ofiary za pomocą wiadomości tekstowej. To zresztą nie pierwszy przypadek, kiedy iOS ma problem z wyświetlaniem wiadomości. Miesiąc temu Apple naprawił błędy, które umożliwiały zablokowanie telefonu ofiary i wyczerpanie baterii za pomocą specjalnie spreparowanego linku. | CHIP