Land Rover ma swój smartfon

Brytyjska marka samochodów terenowych postanowiła wzbogacić swoje portfolio o nietypowy dla siebie produkt – dobry smartfon. Land Rover Explore to urządzenie dla osób, które z różnych względów nie mogą mieć kruchych i delikatnych flagowców. Urządzenie zostało opracowane przez firmę Bullit Group, która znana jest chociażby z produkcji telefonów CAT.
land rover explore
land rover explore

Explore odporny jest na kurz i wodę (IP68), a także upadki z wysokości do 1,8 metra. Smartfon wytrzyma nie tylko zanurzenie w słonej wodzie, ale też ekstremalne temperatury. Innymi słowy bez strachu będzie go można zabrać na każdy rodzaj wyprawy w teren.

land rover explore
Upadek w błoto? Żaden problem! (fot. Land Rover)

Telefon ma 5-calowy wyświetlacz Full HD, który można obsługiwać w rękawiczkach, dziesięciordzeniowy procesor MTK Helio X27 (2,6 GHz), 4 GB RAM-u, pojemną, liczącą aż 4000 mAh baterię, LTE Cat 6 oraz gniazdo na dwie karty SIM. Główny aparat ma rozdzielczość 16 MPix, a dodatkowy równo o połowę mniejszą.

land rover explore
Land Rover Explore z dodatkowymi modułami (fot. Land Rover)

Land Rover przewidział też możliwość wymiany tyłu telefonu, na taki, który poprawia jego funkcjonalność. W ramach aktualnie dostępnych rozszerzeń do Explore można w ten sposób podłączyć zewnętrzną baterię o 3600 mAh z dodatkową anteną GPS oraz karabińczykiem (Adventure Pack) albo w przypadku Battery Pack dołożyć baterię o pojemności 4370 mAh z uchwytem do roweru. Smartfon będzie można zamówić 28 kwietnia na stronie producenta w cenie 649 euro (około 2711 zł).

Więcej:smartfony