Nowy miniaturowy komputer firmy Zotac

Firma Zotac przyzwyczaiła nas do tego, że produkowane przez nią komputery są na ogół modelami typu mini PC. Większość maszyn tego rodzaju nie służy do zaawansowanych zadań, chociaż akurat Zotac ma na tym polu kilka zupełnie innych doświadczeń. Nowy, właśnie wprowadzony model nazywa się MEK1 Gaming PC. Jest wprawdzie małym komputerem, ale już w obudowie typu ultraslim (a nie w formacie miniPC), mieści w środku płytę w standardzie mini-itx. To może nie brzmieć jak opis komputera gamingowego, jednak to tylko pozory. Wewnątrz nowego urządzenia zamontowano procesor Core i7 7700, a więc wydajną, czterordzeniową jednostkę, taktowaną 3,6 GHz (4,2 GHz Turbo), 16 GB pamięci RAM, terabajtowy dysk twardy 2,5 cala i dysk SSD M,2. Wisienką na torcie jest karta graficzna GeForce GTX 1070Ti.
Nowy miniaturowy komputer firmy Zotac

Większość komputerów o podobnych parametrach jest znacznie większa. MEK1 można spokojnie postawić w salonie zamiast konsoli (fot. Zotac)

Taka konfiguracja nie dziwiłaby zupełnie w przypadku pełnowymiarowego komputera. Natomiast przy maszynie w formacie mini-itx rzeczywiście robi wrażenie. Oprócz topowej konfiguracji z procesorem Core i7 7700 i kartą graficzną GeForce GTX 1070Ti możemy też znaleźć w ofercie producenta odrobinę słabszą wersję tego niewielkiego komputera. Choć i tu nie ma na co narzekać. Procesor Core i5 7400 i karta graficzna GeForce GTX 1060 6 GB to całkiem rozsądna konfiguracja dla graczy.

W małej obudowie można zmieścić naprawdę wydajny komputer (fot. Zotac)

Obydwie maszyny są wyposażone w kontroler Bluetooth oraz kartę sieciową WiFi. Producent zadbał o gamingowy charakter komputerów nie tylko wewnątrz, ale też jeśli chodzi o obudowę. Stylistyka nowych maszyn jest dość oryginalna, a w zestawie znajdziemy nowe peryferia Zotac Gaming, a więc mysz, mechaniczną klawiaturę i podkładkę. Mam tylko nadzieję, że oba komputery mają także charakterystyczne dla urządzeń Zotac podświetlenie o nazwie Spectra Lighting. | CHIP

Więcej:Zotac