Pierwsza kobieta w rozgrywkach Overwatch League

Kim “Geguri” Se-yeon jest wszechstronną zawodniczką. 17-latka potrafi bardzo dobrze grać wieloma postaciami i świetnie czuje się w każdej roli. Na swoim kanale na Twitchu ujawniła, że podpisała kontrakt z jednym z zespołów grających w Overwatch League. Będzie to pierwsza kobieta, która zagra w prestiżowych rozgrywkach organizowanych przez firmę Blizzard Entertainment. Na razie jednak nie wiadomo, do którego z zespołów trafi koreańska proplayerka. Geguri dla zmylenia fanów dodała do obserwowanych wszystkie zespoły grające w Overwatch League.
Pierwsza kobieta w rozgrywkach Overwatch League

Kim “Geguri” Se-yeo będzie pierwszą kobietą, która zagra w Overwatch League (fot. ROX Orcas)

W czerwcu 2016 roku, Geguri została oskarżona o oszukiwanie. Wiele osób podejrzewało zawodniczkę o używanie programów do automatycznego celowania w przeciwników (tzw. aimbot). Jej przeciwnicy twierdzili, że precyzja z jaką Koreanka operuje myszką jest niemożliwa do wykonania przez człowieka. Z tego powodu wydawca Overwatcha, firma Blizzard Entertainment, postanowiła sprawdzić umiejętności Genguri. Pod okiem kamer i na specjalnie przygotowanym stanowisku gamingowym Kim Se-yeon udowodniła niedowiarkom, że jest w stanie rywalizować z najlepszymi bez programowych wspomagaczy.

Po tych wydarzeniach Geguri zainteresowały się profesjonalne drużyny Overwatcha. Jej pierwszym zespołem był EHOME Spear, który jednak dość szybko przestał istnieć. W 2017 roku Kim Se-yeon podpisała kontrakt z zespołem ROX Orcas, który jednak po kilku miesiącach również został rozwiązany. Teraz Geguri zainteresowały się zespoły grające w oficjalnych rozgrywkach Overwatch League.

Overwatch League to profesjonalne rozgrywki wzorowane na NBA i NFL (fot. Blizzard Entertainment)

Overwatch League to profesjonalne rozgrywki e-sportowe wzorowane na turniejach NFL i NBA. W zawodach biorą udział kluby z wielu krajów, które muszą spełnić wyśrubowane wymogi dotyczące organizacji meczów i zapewnienia profesjonalnego zaplecza treningowego. Pierwszy sezon rozgrywek potrwa od 10 stycznia do 28 lipca 2018 roku. Najlepszy zespół oprócz tytułu otrzyma milion dolarów nagrody. Natomaist na 10 sierpnia zaplanowano turniej gwiazd, w którym wystąpią ulubieni zawodnicy publiczności. Kto wie, być może znajdzie się wśród nich także Geguri. | CHIP