Pierwszy zwiastun: “Han Solo: A Star Wars Story”

Materiał, choć krótki, jest bardzo klimatyczny. Tematem przewodnim jest rozmowa (najprawdopodobniej) młodego Hana Solo, który chce pracować dla Imperium i zostać “najlepszym pilotem w galaktyce”. Stęsknieni fani dostrzegą “Sokoła Millenium”, ale także kilka kluczowych dla fabuły postaci m.in. Lando Carlissana granego przez Donalda Glovera, Chewiego, a także dwójkę zupełnie nowych bohaterów – Tobiasa Becketta (w tej roli Woody Harrelson), kryminalistę i mentora Solo, oraz piękną Qi’Rę graną przez Emilię Clarke, czyli serialową Daenerys z “Gry o Tron”.
han solo trailer
han solo trailer

Mroczna kolorystyka filmu od razu kojarzy się ze spin-offem serii – “Łotrem 1” z 2016 roku. Historia rozgrywać się będzie w czasach rozkwitu Imperium, na długo nim doszło do spotkania tytułowego przemytnika i złodzieja z Lukiem Skywalkerem i Obi-Wanem Kenobim. Film wejdzie do kin 25 maja br.

Realizacja tej części napotkała po drodze kilka przeszkód. Najpierw, już w trakcie zdjęć, studio Lucasfilm zwolniło dwóch reżyserów, Chrisa Millera i Phila Lorda. Potem okazało się, że odtwórca głównej roli, Alden Ehrenreich, ma na tyle poważne braki warsztatowe że konieczne są dodatkowe lekcje aktorstwa.  | CHIP