Redmi Note 5 Pro – kolejny Xiaomi ze średniej półki

Tydzień bez premiery lub przecieku o nadchodzącej premierze kolejnego modelu smartfona Xiaomi tygodniem straconym? Na to wygląda, bo właśnie pojawiła się informacja o kolejnym telefonie chińskiej firmy. Informacje Xiaomi Redmi Note 5 Pro wyszły na światło dzienne przy okazji prezentacji grafik promocyjnych Xiaomi Redmi Note 5 w Indiach. Jak się okazuje użyte w nazwie Pro ma znaczenie.
Redmi Note 5 Pro – kolejny Xiaomi ze średniej półki

Wcześniej pojawiły się grafiki dotyczące podstawowego modelu, czyli Redmi Note 5. Już ten smartfon ma olbrzymią szansę na popularność, głównie dlatego, że podobne , starsze konstrukcje Xiaomi zapracowały na dobrą opinię. Nowemu Redmi Note 5 ma w tym pomóc dość wydajny procesor, Snapdragon 625, pojemna bateria (4000 mAh) oraz nowy system operacyjny MIUI 9.

Grafika informacyjna dotycząca Redmi Note 5 – to z pewnością będzie godny następca “czwórki” (fot. Gizchina)

Telefon ten może pochwalić się także 12-megapikselowym aparatem głównym, modnymi ostatnio proporcjami ekranu 18:9 (2:1), a także diodą doświetlającą dla przedniego aparatu. Czym różni się zatem model Pro?

Pro w nazwie zmienia całkiem sporo. Dotyczy to nie tylko wyglądu, ale przede wszystkim specyfikacji (fot. Gizchina)

Zmiany zaproponowane przez producenta w wersji Pro w porównaniu ze zwykłym Redmi Note 5 są istotne. Zacznijmy od aparatów, bo tu jest chyba największa rewolucja. Zamiast zastawu 12 Mpix z tyłu oraz 5 Mpix z przodu producent zdecydował się zastosować główny aparat w formie dwumodułowej: 12 Mpix (f/2.2) i 5 Mpix (f/2.0). Do tego aż 20 MPix z przodu, oczywiście w komplecie z diodą doświetlającą.

Zmieniło się też serce urządzenia. W modelu Pro zastosowano mocniejszy chip, także produkcji Qualcommu, a więc Snapdragona 636. To naprawdę wydajny SoC, a w połączeniu z 3 lub 4 GB pamięci RAM, bo tyle ma oferować nowy model Xiaomi, wydajności nie powinno zabraknąć. Jeśli chodzi o inne cechy, to są one bardzo podobne do tego, co widzimy w specyfikacji modelu podstawowego. Premiera wersji Pro nie została jeszcze potwierdzona. Prawdopodobnie smartfon zostanie pokazany już jutro, podczas oficjalnej premiery Xiaomi Redmi Note 5. | CHIP