Samsung Galaxy S9 przypadkowo ujawniony przez rumuński oddział Orange

Rumuński oddział Orange opublikował w swoim serwisie podstronę, promującą nowy smartfon Samsung Galaxy S9, który trafi niebawem do oferty operatora. Zapowiedź telefonu, który jeszcze nie miał premiery (jest zapowiedziana na 25 lutego), została już zdjęta z Orange.ro, ale przez pewien czas można było ją odczytać, dzięki witrynom cache’ującym WWW. Nie wszystkie ujawnione przypadkiem informacje zgadzają się z wcześniejszymi doniesieniami, dotyczącymi tego jak ma wyglądać i jak będzie wyposażony najnowszy flagowiec Samsunga. Najprawdopodobniej opublikowana strona nie była jeszcze w pełni gotowa.
Samsung Galaxy S9 przypadkowo ujawniony przez rumuński oddział Orange

Strona rumuńskiego Orange z informacją o Samsung Galaxy S9
Zrzut ekranu podstrony przedwcześnie opublikowanej przez oddział Orange z Rumunii (graf. Gadget.ro)

Galaxy S9 ma być wyposażony w 5,8″ ekran Quad HD OLED Infinity Display – ten sam, który koreański gigant wprowadził przy okazji debiutu modelu Galaxy S8. Potwierdza się informacja o tylnej kamerze z superszybką przysłoną. Niedokładności w najnowszym przecieku dotyczą przede wszystkim chipsetu. Według strony rumuńskiego Orange, CPU S9 to Exynos 8895, co jest oczywiście nieprawdą, bo mówimy wtedy o chipie z modelu S8. Być może grafik posłużył się starszymi danymi do zamaskowania miejsc, w których ma pojawić się aktualna specyfikacja S9, gdy tylko zostanie ujawniona przez Samsunga.

Szczególnie zabawnie wygląda wpis dotyczący 3D Touch. Nie dość że nie przewiduje się, by producent wprowadzał takie rozwiązanie w Galaxy S9, to na dodatek nazwa pochodzi z urządzeń… Apple. | CHIP