MWC 2018: Sony Xperia XZ2 i XZ2 Compact – są szczegóły i zdjęcia

Sony wprawdzie od dawna już nie jest w czołówce jeśli chodzi o liczbę sprzedawanych smartfonów, ale flagowce japońskiej firmy są właściwie zawsze wysoko oceniane. Dlatego też premiera nowych Xperii: XZ2 oraz XZ2 Compact może być interesująca.
MWC 2018: Sony Xperia XZ2 i XZ2 Compact – są szczegóły i zdjęcia

Zwłaszcza, że, jak wynika z najnowszego przecieku, obie nowości będą pierwszymi w gamie telefonów Sony wyposażonymi w ekrany o proporcjach stających się obecnie standardem tj. 18:9 (2:1). Więcej przy tym wiadomo o większym z nowych telefonów.

Nowa Xperia XZ2 różni się designem od swoich poprzedników (fot. Sony)

Obie konstrukcje będą bazowały na tym samym SoC. Ten nie powinien być zaskoczeniem. To oczywiście Snapdragon 845, procesor, w który wyposażonych będzie większość tegorocznych flagowców. Ekran XZ2 będzie miał przekątną 5,7″, a rozdzielczość jest określona jako 1080p+.

Całkiem dobry może się okazać wbudowany aparat nowego flagowca. Jasność obiektywu f/1.8 to nieco lepiej niż w XZ Premium (f/2.0). Według przecieku ma on też być dobrym rozwiązaniem dla miłośników filmowania slow-motion. W tym trybie nagramy materiał video o rozdzielczości 1080p z prędkością aż 960 fps.

Znamy też pojemność baterii w nowych Xperiach. XZ2 otrzyma akumulator o pojemności 3180 mAh, a XZ2 Compact 2870 mAh. Premiera obu smartfonów na MWC 2018. | CHIP