Uruchomiono Linuxa na Nintendo Switch

Na Twitterze grupy hakerskiej fail0verflow pojawiło się nagranie z działającym Linuxem na konsoli Nintendo Switch. Co prawda hakerzy nie ujawnili dokładnego sposobu w jaki włamali się do konsoli, ale zapewniają jednak, że błędu, który wykorzystali nie da się zdalnie naprawić.
Uruchomiono Linuxa na Nintendo Switch

Łamanie zabezpieczeń konsoli to nie tylko sztuka dla sztuki. Wiele osób chciałoby zyskać dodatkową funkcjonalność swojego urządzenia. W szczególności chodzi o uruchamianie programów, które działają na Linuxie i klasycznych gier. Oczywiście, idealnym rozwiązaniem byłoby zainstalowanie Linuxa obok oprogramowania Nintendo, jednak tej funkcjonalności jeszcze hakerzy nie zaprezentowali.

Okazuje się, że także Nintendo Switch doczekał się swojego “jailbreake’a” (fot. Nintendo)

Nintendo Switch to tablet z procesorem NVidia Tegra X1, 32 GB pamięci wewnętrznej i 4 GB RAM DDR4 taktowanej częstotliwością 1600 MHz. Konsola stała się hitem. Do końca 2017 roku sprzedano prawie 15 milionów egzemplarzy, w szczególności w Ameryce i Japonii. Poza takimi hitami jak serie gier “Mario” i “Legend of Zelda”, Nintendo sprzedaje tez zestawy kartonowych dodatków Nintendo Lobo, które rozszerzają możliwości urządzenia. | CHIP