Wypatrzono kolejny procesor Intela 8 generacji

Intel nie spoczywa na laurach. Firma konsekwentnie rozbudowuje swoją ósmą generację procesorów Core, w tym chyba szczególną uwagę poświęca się rodzinie układów U, a więc energooszczędnych jednostek przeznaczonych do komputerów mobilnych. W dość częstym źródle podobnych przecieków, czyli w bazie danych SiSoft Sandra, pojawił się kolejny CPU. Tym razem jest to Core i5-8269U. I trzeba przyznać, że może to być procesor dosyć nietypowy jak na rodzinę U.
Wypatrzono kolejny procesor Intela 8 generacji

Core i5-8269U może być bardzo interesującym CPU. Głównie za sprawą wysokich częstotliwości (fot. wccftech)

Core i5-8269U działa bowiem z bazową częstotliwością 2,6 GHz. Chociaż nie wiadomo jak szybko pracuje w trybie Turbo (który z pewnością posiada), to należy spodziewać się dość wysokich częstotliwości. Już sama bazowa częstotliwość jest dostatecznie wysoka, by przy czterech rdzeniach i ośmiu wątkach zapewnić naprawdę dobrą wydajnością.

Procesor ma wysoką częstotliwość pracy, a przy tym zachowa proces technologiczny 14 nm++. Nie ma więc większych wątpliwości, że ten CPU to nadal Coffee Lake (fot. wccftech)

Prawdę mówiąc jeśli okaże się iż CPU zyskuje chociażby 1000 MHz w trybie Turbo, to będzie on wewnętrzną konkurencją dla Core i7-8650U i i7-8550U. Oba te procesory mają wprawdzie wysokie częstotliwości Turbo, ale ich bazowe taktowanie nie przekracza 1,9 GHz. A ponieważ Turbo w procesorach U generacji 8 działa tak, że maksymalna częstotliwość zwykle nie jest osiągana na dłużej niż kilka sekund, to wyżej taktowny Core i5-8269U może okazać się naprawdę mocnym układem w swojej klasie. | CHIP