Xiaomi Redmi Note 5 – szykuje się nam nowy lider średniej półki?

Nieoficjalne informacje napływające z Państwa Środka ujawniają, że Xiaomi Redmi Note 5 ma być oferowany w dwóch wariantach. W pierwszym z nich sercem obliczeniowym smartfonu będzie chipset Qualcomm Snapdragon 630, natomiast druga wersja tego modelu otrzyma Snapdragona 636. Procesor będzie najprawdopodobniej wspomagany przez 3 lub 4 GB pamięci RAM (zależnie do wariantu), a na system, aplikacje i dane użytkownika przeznaczona ma być pamięć wewnętrzna o pojemności 32 GB lub 64 GB. Jeżeli chodzi o zasilanie tutaj nie należy spodziewać się zmian. Chińskie źródła podają, że Xiaomi zdecydowało się na pozostawienie w Redmi Note 5 znanego już wcześniej akumulatora litowo-jonowego o pojemności 4100 mAh.
Xiaomi Redmi Note 5 – szykuje się nam nowy lider średniej półki?

Xiaomi Redmi Note 5
Podwójny obiektyw w tylnym aparacie staje się standardem w smartfonach ze średniej półki cenowej, w przypadku Xiaomi zadebiutował w modelu Mi A1 (fot. Android Central).

Z tyłu nowego smartfonu znajdziemy podwójny aparat/kamerę. Nie jest to pierwszy model Xiaomi z systemem rejestrowania obrazu o podwójnym obiektywie – podobne rozwiązanie firma zaprezentowała już w ubiegłym roku przy okazji prezentacji modelu Mi A1 (byliśmy na tej premierze, tu więcej na ten temat) widocznym na powyższej fotografii. Rynkowy debiut nowej słuchawki z serii Redmi Note został zaplanowany najprawdopodobniej na 14 lutego – firma rozesłała już zaproszenia na premierę, jednak nie zdradzając czego ona będzie dotyczyć. Z dużym prawdopodobieństwem możemy stwierdzić, że jedną z nowinek będzie właśnie Xiaomi Redmi Note 5.

Xiaomi w 2017 roku dokonało gigantycznego skoku produkcyjnego, nie dość, że firma jest obecnie czwartym największym producentem smartfonów na świecie, to jeszcze na dodatek jest jedyną z pierwszej piątki (Apple, Samsung, Huawei, Xiaomi i Oppo), w której wolumen produkcji urósł rok do roku. W przypadku Xiaomi wskaźnik wzrostu wyniósł w czwartym kwartale 2017 roku (w stosunku do analogicznego okresu 2016 roku) aż 96,9%. Nic dziwnego zatem, że informacje na temat kolejnych modeli Xiaomi wzbudzają zainteresowanie wśród konsumentów.

Xiaomi Redmi Note 5 powinien po wejściu na rynek być dostępny za cenę podobną do modelu poprzedniej generacji. Zresztą Xiaomi Redmi Note 4 to wciąż chętnie kupowany model i to zarówno w wersji z 32 GB pamięci, jak i z 64 GB pamięci. | CHIP