Zagubieni w kosmosie – odświeżony serial z lat 60. wraca na ekrany

Już 13 kwietnia na Netflixie pojawią się “Zagubieni w kosmosie”. To odświeżona wersja serialu, który emitowany był pod tym samym tytułem od 1965 do 1968 r.  Powstały wówczas trzy sezony.

W oryginalnej serii rodzina Robinsonów opuszcza przeludnioną Ziemię. Profesor John Robinson wraz z żoną i trójką dzieci ma dotrzeć na Alpha Centauri, by sprawdzić, czy planeta może zostać skolonizowana przez Ziemian. Jednak w wyniku sabotażu wrogiego dr Zachary’ego Smitha rodzina trafia w odległe o zakamarki Kosmosu, kilkaset lat świetlnych od pierwotnego celu. Teraz zdani wyłącznie na siebie walczą o przetrwanie, próbując wrócić do domu. Scenariusz odświeżonego serialu nie odbiega znacząco do oryginału, choć z pewnością efekty specjalne będą dużo lepsze.

W 1998 r. do kin trafiła długometrażowa wersja “Zagubionych w kosmosie”. W roli głównej obsadzony wówczas został William Hurt. Ta akurat wersja dostała w 1999 r. nominację do Złotej Maliny w kategorii “Najgorszy remake lub sequel”. Po serialu Netflixa spodziewamy się jednak raczej nominacji do Emmy Award. W 2017 r. jedną z nominowanych produkcji było “San Junipero”, odcinek serialu “Black Mirror” właśnie produkcji Netflixa.